Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Koyu Renk Kaş Nasıl Açılır?

Tuğba Baycan
Koyu Renk Kaş Nasıl Açılır?

Eğer saçınızı açık bir renge boyadıysanız ve hala koyu renkli kaşlarınız varsa, büyük ihtimalle kaşlarınızın rengini de açmak isterseniz. Koyu renk kaşlarınızın rengini açmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

  • Kaşlarınızı renk açmaya hazırlamak için temizlemelisiniz. Kaşlarınızı yukarıya doğru tarayınız.
  • Bir güzellik merkezinden yüz kılları için kullanılan renk açıcı kremden alınız. Bu krem genellikle dudak üstünde bulunan tüyleri açmak için kullanılır.
  • Kremi kullanma talimatında önerildiği gibi karıştırınız. Bu renk açıcı insanların genelde saçlarını platin sarısı yaparken kullandıkları açıcıyla çok benzer olduğu için oldukça serttir. Bu yüzden cildinize bulaştırmamaya dikkat ediniz.
  • Açıcıyı kaşlarınıza uygulamadan önce leke testi yapmanız önerilir. Çene hattınıza bir miktar krem sürünüz ve 1 dakika bekletiniz. Sürdüğünüz bölgenin biraz yanması normaldir fakat önemli bir tepkiye neden olmaması gerekmektedir. Eğer olursa, bu renk açıcıyı kaşlarınızda kullanmayınız.
  • Daha sonra başka bir leke testi yapınız. Az bir miktar renk açıcı kremi kaşınızın bittiği yerdeki tüylere yavaşça uygulayınız. Kremin gözlerinize temas etmemesine çok dikkat ediniz çünkü eğer ederse, görme yeteneğinize kalıcı bir zarar verebilirsiniz. Unutmayınız ki; bu krem çok güçlü bir renk açıcı. Kremi tüylerin üzerinde 1 dakika bekletiniz. Eğer hiçbir tüy dökülmez ve kaşlarınız zarar görmezse diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Daha önce yukarı doğru taradığınız kaşlarının ilkine kremi sürünüz. Yukarı doğru olan kaşlar bu işlemi kolaylaştıracaktır. Sürmeyi bitirdiğiniz an kronometreyi başlatınız ve 1 dakika bekletiniz. Dakika bittiğinde kremi tamamen siliniz.
  • Her defasında kaşınızın ne kadar açıldığını kontrol ederek kremi bir dakikalık aralıklarla uygulamaya ve silmeye devam ediniz. Ayrıca kaç kere uygulama yaptığınızı da unutmayınız. Kremi iki kaşınıza da aynı anda uygulamayarak bir kaşı diğeriyle karşılaştırabilirsiniz. Böylece kaşlarınızı bir anda açmış olmazsınız. Eğer renk açıcının kaşınızda çok uzun kalmasına izin verirseniz, kaşlarınız turuncuya, sarıya ve hatta platine dönebilir.
  • Diğer kaşınıza kaç kere krem uyguladıysanız ikinci kaşınıza da bu kadar uygulayınız. Böylece, yukarda da dediğimiz gibi, iki kaşın aynı renkte olmasını sağlayabilirsiniz.