Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Şort Nasıl Giyilir?

Selin Tunur
Kot Şort Nasıl Giyilir?

Yazın en sevilen kıyafetlerin arasında hiç şüphesiz kot şortlar geliyor. Doğru kombinler yapıldığında kot şortlarla yaz şıklığını yakalamak mümkün. Peki, kot şortlar nelerle kombinlenebilir? Hem şık hem rahat olmak için neler yapmalısınız?

  • Yaz aylarında kot şortla rahat hareket edeyim ama şıklığı da elden bırakmayayım diyorsanız şortunuzu bir blazer ceketle beraber kullanabilirsiniz. Renk tercihinizi beyazdan yana tutabilirsiniz. İçine giyeceğiniz düz renk bir tişört ve bilekte biten yazlık botlarla şıklığı oluşturabilirsiniz.
  • Tatildeyseniz ve serin bir hava varsa kot şortunuz, beyaz atletiniz ve kimono ile tatil şıklığı oluşturabilirsiniz. Bunun altına abartılı olmayan sandaletler uygun olacaktır.
  • Kottan vazgeçmeyenler için de kombin mevcut. Kot gömleğinizi yine kot gömleğinizle kombinleyebilirsiniz. Özellikle son yıllarda kotu kotla kombinlemek çok sık kullanılıyor. İçine giyeceğiniz çok koyu olmayan bir tişörtle şıklığı yakalayabilirsiniz.
  • ‘Ben şık olmak istesem de rahatlığımdan vazgeçmem’ diyorsanız kot şortunuzu salaş bir tişörtü içinize sokarak kombinleyin. Altına da rahat bulduğunuz, kaba olmayan bir spor ayakkabıyı giyebilirsiniz.
  • Kot şortlara en çok yakışan renklerin başında pastel renkler gelir. Kot şortun üstüne giyeceğiniz pastel tonlardaki tişörtler, bluzlar harika duracaktır. Pastel tonların altına platformlu ayakkabılar uygun olacaktır.
  • Klasik tarzdan vazgeçmem diyorsanız kot şortun üstüne tozpembe şık bir ceket, fötr şapka ve bilekte biten botlarla kombin yapabilirsiniz.