Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Gömlek Nasıl Pantolonla Giyilir?

Meltem Özen
Kot Gömlek Nasıl Pantolonla Giyilir?

Kot gömlekler son yıllarda moda olan parçaların başında yer alırlar. Hem bahar hem de kış aylarında sıklıkla tercih edilirler. Kot gömlekler, kot pantolonlarda olduğu gibi çeşitli renk ve desenlerde mevcuttur. Hemen hemen her sezon vitrinlerde kot gömleklere rastlamak mümkündür.

Kot gömlekler uygun tonlardaki kot pantolonlarla giyilebilirler fakat aynı tondaki kot pantolon ile giyildiğinde ortaya karmaşık bir görüntü çıkar. Bu nedenle renk geçişine dikkat edilmeli ve uygun tonlardaki kot pantolonlarla birlikte giyilmelidir. Gömleğin içine giyilen badinin ya da tshirtün rengine önem verilmelidir. Aksi halde sadece kot giymiş görüntüsü ortaya çıkacaktır.

Kot pantolonlar renkli dar paça pantolonlarla birlikte giyilebilirler. Özellikle yaz aylarında pantolon renklerinde çeşitlenme görülür. Canlı sezon renkleri ile birlikte giyilebilirler. Pembe, kırmızı, sarı gibi renkler kot gömleklerle uyum sağlarlar. İçlerine salaş baskılı tshirtler ya da basic askılı badiler tercih edilebilir. Çeşitli aksesuarlar kullanılarak kombin tamamlanabilir.

Aynı zamanda renkli ispanyol paça pantolonlarla da giyilebilirler. Son yıllarda yeniden moda olan ispanyol paça pantolonlar hem spor hem de şık bir görünüm yakalanmasına yardımcı olurlar. Kot gömleğin önü açık bırakılarak ya da alt kısmı bağlanarak spor bir hava yakalanabilir. 

Kot gömlekler hemen hemen her pantolonla giyilebileceği gibi, taytlarla da uyum sağlarlar. Taytlar her mevsim tercih edilen parçaların başında yer alır. Hem rahat, hem spor hem de şık bir görünüm için vazgeçilmez parçalardandır. Kışın koyu renklerdeki taytlarla, yazın daha canlı renklerdeki taytlarla birlikte tercih edilebilirler. 

Boyuna çizgili pantolonlar, kot gömleklerle birlikte tercih edilebilirler. Bu sayede desen kontrastı sağlanır ve karışıklık oluşmaz. Çizgili ya da desenli pantolonların üzerine düz renkler tercih edilmelidir. Kot gömlekler de sade olduklarından giyilebilirler.

Kot gömlekler kumaş pantolonlarla ya da klasik sigaret pantolonlarla giyilemezler. Klasik ve spor birleşimi ile ortaya iyi bir görüntü çıkmaz. Bu nedenle klasik kumaş pantolonlar şifon gömleklerle ya da ceketlerle birlikte tercih edilmelidir. 

Kot gömlekler şıklıktan uzak parçalardır. Bu nedenle günlük hayatta tercih edilmelidirler.