Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Selten Cankaya
Kot Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Kot etek, kolay kombinlenmesi ve rahat oluşuyla pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Her ne kadar giyene spor bir hava katsa da, belirli parçalarla kombinlenen kot eteklerle, sofistik ve elegan bir hava yaratılabilir. Çok eski zamanlardan beri giyilen kot etek, spor şıklığın temel parçalarından birisidir.

Kot Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

  • Kot etekler farklı şekillerde kombinlenebilir. En temel kot etek kombini, beyaz tişört ve mini kot etek kombinidir. Sandalet veya beyaz spor ayakkabılarla tamamlanan bu görüntü, kişiye sade ve minimal bir hava katar. Bunun yanında mavi renklerde tişörtler veya siyah - beyaz ya da lacivert -  beyaz gibi üst kombinler de kıyafete marin etkisi katarak yaz aylarında hoş bir kombinasyon sağlar.
  • Siyah sade bir tişört de, siyah spor ayakkabı veya düz babetlerle sade görünümün en temel versiyonlarındandır. Yaz aylarında, özellikle plajlarda renkli büstiyer veya kısa üstlerle de kot etek kombinlenebilir. Görüntüye hava katmak için, hasır plaj şapkaları doğru tercih olacaktır.
  • Kot kalem etekler ise, şık ve sofistike bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yaz aylarında yüksek topuklu sandaletlerle ve beyaz tişörtlerle giyilebilen bu tür etekler, büyük kolyelerle tamamlandığında göz doldurur. Kış aylarında ise boğazlı kazak ve ince kazaklar görünüme elegan bir hava katar. Kısa botlar da bu görüntüyü tamamlar. Uzun bağcıklı botlar ise, daha havalı bir görüntü için tercih edilebilir.
  • Kot kalem eteklere en çok yakışan kombinlerden birisi de salaş trençkotlardır. Giyene sıradışı ve farklı bir hava katan bu kombinler şehir hayatında modern bir hava yaratır.
  • Sade bir hava yaratmak için ise, kot etekler beyaz gömleklerle kombinlenebilir. Yaz aylarında giyilen beyaz denim eteklerle beyaz gömlekler bütünlük sağlar ve şık bir görünüm oluşturur.
  • Kot gömlekler de kot eteklerin son zamanlardaki trend eşlikçilerindendir. Denim on denim trendi ile birlikte tercih edilen koyu renk kot gömleklerle koyu renk kot etekler, gayet hoş ve modern bir tarz yaratacaktır. Taşlanmış ve açık renk kot etekler ile daha açık renk kot gömlekler uyumlu görünecektir.