Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Elbise Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ

Kot Elbise Nasıl Kombinlenir?

Hem şık hem rahat bir tarz yaratmak basit dokunuşlarla oldukça kolaydır. Dar ya da bol kesimi, açık ya da koyu renk alternatifi, yırtık, işlemeli ya da taşlanmış modelleriyle kot her geçen gün çeşitliliğini artırmaktadır. Kot kumaşından elbise tercih edilmesinin nedeni bu kumaşın rahatlık sunması ve görüntü olarak oldukça şık durmasıdır.

Kot Elbise Nasıl Kombinlenir?

Günlük kullanıma uygun bir kot elbise tercih edilecekse etek boyu hemen dizlerde biten, bel kısmından başlayarak aşağı doğru kloş şekilde inen modellerden tercih edilmelidir. Mevsimine göre bu modelin rengi de değiştirilebilir. Örneğin, opak çoraplarla kışın kullanılacak bir kot elbise daha koyu renkte seçilirken yazın çorapsız kullanılacak bir kot elbise açık mavi tonlarında seçilebilir.

Kışın giyilmesi planlanan koyu renkli bir kot elbiseyi tamamlamak için en uygun ayakkabı kısa botlardır. Üstelik kot kumaşı her renkle çabuk uyum sağlayabildiği için bot renginde olabildiğince özgür davranılabilir. Siyah, kahve gibi klasik renkler dışında bordo, sarı, mor botlarla marjinallik yakalanabilir. Günlük kullanıma uygun yazlık kot elbiseleri tamamlamak için tercih edilecek ayakkabı modelleri çeşitlilik gösterir. İstenen renkte uygun spor ayakkabılar, renk renk babetler ya da ip detaylı sandaletler bu kıyafet için doğru tercihtir.

Günlük kullanım dışında daha özel zamanlar için tasarlanmış kot elbiselere de ulaşmak mümkündür. Bunun için dar kesimli, yan kısmında ya da arkasında yırtmaç detayı bulunan ve isteğe bağlı olarak mini ya da hemen diz üstünde biten modeller kullanılabilir. Bu modellerde de renk detayı mevsime göre şekillenmelidir. Daha şık denebilecek bu elbiseleri tamamlamak için şık stilettolar ya da dolgu topuk ayakkabılar tercih edilmelidir.

Kot elbiseyi daha şık göstermek için belli yerlerinde işlemeler tercih edilebilir. Örneğin göğüs kısmında son dönemin öne çıkan trendi pullu cepler çok şık durabilir.

Kot tayt kombinlemenin ipuçları hakkında Kot Tayt Nasıl Kombinlenir? yazımızda bulabilirsiniz.