Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Ceketin Altına Ne Giyilir?

Engin İnce
Kot Ceketin Altına Ne Giyilir?

Geçiş mevsimlerinde yani ilkbahar ve sonbaharda adeta bir kurtarıcı görevi gören kot ceketler, gardıropların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Birçok tarza uyum sağlayabilen kot ceketler, hem şık hem spor olmak isteyenlere sınırsız seçenek sunar.

Maxi elbise ve eteklerle giyilebilecek olan kot ceketler, şık bir tamamlayıcı görevi görür. Üstelik bohem bir stiliniz varsa bu kombin sizi en iyi şekilde yansıtabilir.

Kalem eteklerle de kot ceket giymek mümkündür. Şık olmak için farklı bir seçenek olan kot ceket ve kalem etek birlikteliği, ofiste de sizin kurtarıcınız olabilir.

Kot ceketler, elbiselerle de uyumludur ve ortaya çıkan sonuç oldukça iyidir. İster düz renk, ister desenli bir elbise olsun, kot ceketin her iki durumda da yakışacağını belirtelim. Elbisenin boyu da önemli değil, miniyle de maxi ile de kot ceket her daim uyumludur.

Deri pantolon, deri tayt ya da deri etekle de giyilebilecek olan kot ceketler, şıklığınıza şıklık katabilir. İlk başta deri ve kot birlikteliği kulağa uyumsuz gibi gelse de bir araya geldiklerinde ortaya çıkan uyum görmezden gelinecek cinsten olmuyor, bizden söylemesi.

Kargo pantolon tarzındaki bol cepli modeller de kot ceketin altına giyilebilir. Tamamen spor bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu uyumu yakalamalısınız.

Çiçekli ve geometrik desenli pantolon ya da etekler de kot ceketle giyilebilir. Yaz akşamı atmosferi yaratmak istiyorsanız bu kombini denemenizi öneririz.

Tarz yaratmak istiyorsanız kot ceketinizi belinize de bağlayabilirsiniz. Grunge akımının etkisinin hâlâ devam ettiğini düşünecek olursak geçmişe göz kırpmak için bu seçim isabetli olabilir.

Beyaz gömlek ya da beyaz tişörtler de kot ceketle birlikte giyilebilecek parçalar arasında yer alır. Beyaz ve kot mavisinin uyumu sonucu ortaya çıkan şıklık, gününüzü en iyi şekilde kurtarabilir. Üstelik bu tarz basic seçimler, her zaman ‘şık klasikler’ arasındaki yerini aynı kararlılıkla korur.

Aksesuarlarla da kullanılabilecek olan kot ceket, atkı ve fulara uyum sağlar. Altına giyeceğiniz dar paça bir pantolon, havalı ve şık görünmeniz için yeterli olacaktır. Dilerseniz şal da kullanabilirsiniz.