Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kot Ceket Nasıl Kombinlenir?

Nur Tuna Özcan

Kot Ceket Nasıl Kombinlenir?

Birbirinden farklı tarzlara hitap eden, pek çok renk ile uyum sağlayan, rahat ve bir o kadar da kullanışlı olan kot ceketler, her dönemin modasına ayak uydurarak günlük yaşantının kurtarıcı parçaları arasında yer alır. İlkbahar ve güz dönemlerinde tercih edilen, kolaylıkla kullanılan kot ceketler, pek çok şekilde kombinlenebilir.

Kot ceketler kısa kesimi sebebiyle, maxi boy elbise ve eteklerle oldukça şık ve zarif durur. Etek ve ceketin arasındaki kesim farklılıkları bacak boyunu olduğundan uzun göstereceğinden, boy konusunda problem yaşayanlar için idealdir.

Farklı Stillere Kombin Önerileri

Bohem stili beğenen kişiler için şal ve etek ile kombinlenen kot ceket oldukça etkileyici bir görünüm sağlar. Mini ve kalem etekler için blazer ceketler yerine kot ceket kullanılırsa, sportif bir görünüm sağlanmış olur. Düz veya A kesim elbiselerle kullanıldığında ise havalı bir görünüm sağlayan kot ceketler, breton çizgili ve çiçek desenli elbise ve eteklerle kombinlendiğinde muhteşem bir uyum oluşturur.

Kot ceketler, kot pantolon ve eteklerin yerine daha çok tezat kumaşlarla kullanıldığında, etkili bir görüntü sağlar. Bunun için deri ve kadife cinsinden olan pantolon ve etekler yerinde bir tercih olacaktır. Mavi tonlarında seçilen kot ceketler özellikle nar çiçeği ve pudra renkli takı ve şallarla kombinlenebilir. Sade ama bir o kadar da şık bir görüntü elde edilmiş olunur.

Haki tonlarında cepli, kargo ve asker tarzındaki pantolonlarla kombinlendiğinde ise dikkat çekici, şık bir tarz oldukça kolay yakalanabilir. Maskülen bir hava veren bu kombin yüksek topuklu ayakkabı kullanımıyla daha cazip bir hale getirilebilir.

Son zamanlarda ön planda olan geometrik ve leopar desenli elbise ve pantolonlarla da oldukça uyumlu olan kot ceketler, bele bağlanarak şık ve sportif bir görünüm elde edilebilir. Yalnızca beyaz tişört ile giyilen kot ceketlere zarafet katmak için takılan fular ve şal gibi aksesuarlar ise oldukça klasik bir kombini kolaylıkla çarpıcı hale getirebilir. Yırtık tayt ve çorapların üzerine tercih edilecek kot ceketler ise rahatlığın ve şıklığın iç içe geçtiği bir tarz oluşturur.