Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Yıldız İnci Ayağ Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

En iddialı ruj rengi olan kırmızı sanıldığının aksine gece makyajıyla değil gündüz makyajıyla da çok kolay kullanılabilir. Önemli olan makyaj uygulama basamaklarını gerçekleştirirken kırmızı ruju ön plana çıkaran faktörleri seçebilmektir. 

Kırmızı Ruj Makyajda Nasıl Kullanılır?

Makyaj uygulamalarının temelini oluşturan cilt temizliği ritüelinden sonra cilt tipine hitap eden nemlendirici ile cilt nemlendirilir. Nemlendirici krem seçimi son derece önemlidir. Doğru krem uygulamalarıyla basit cilt sorunlarının tümü ortadan kalkar, sağlıklı bir cilt görünümü oluşur.

Bu aşamadan sonra makyaj bazı uygulanmalıdır. Makyaj bazı kusursuz makyaj için olmazsa olmazlardandır. Ciltte var olan hafif lekeler, renk dengesizlikleri, küçük sivilceler baz sayesinde kamufle edilir.

Kuru ciltlere önerilen fondöten, yağlı ciltler için önerilen pudra uygulamasından sonra cildin zemin makyajı hazır hale gelir. Göz makyajı, bir anlamda kırmızı ruju ön plana çıkaran doğru uygulama adımlarının izlendiği bölümdür. Fazla abartılı yapılan göz makyajı kırmızı ruju abartılı hale getirir ve yüzde bir karmaşa oluşturur. Bu nedenle gözde renk kullanmaktan kaçınmak gerekir. Göz altındaki koyuluklar kapatıcı ve aydınlatıcı kullanılarak kapatıldıktan sonra gözün üst kısmına, kirpiklerin hemen dibinden başlanarak tek hamlede eyeliner ya da siyah göz kalemi çekilmelidir.

Eyeliner yaz-kış akma ya da dağılma yapmadığından kaleme göre daha fazla tercih edilir. Ancak göz kaleminin daha doğal durduğu söylenebilir. Kişisel tercih yapıldıktan sonra uygulama gerçekleşir. Son göz makyajı adımı maskara kullanımıdır. Maskarada klasik olan siyah renk, kırmızı rujun ön planda tutulduğu makyajda favori renktir. İsteğe göre yoğun şekilde iki kat ya da sadece tek kat sürülebilir.

Kırmızı ruju uygulamadan önce kalıcı olması için dudaklara pudra sürülebilir. Pudralamadan sonra kırmızı rujla tamamen aynı tonlarda bir kalem kullanarak çerçeve yapmak rujun dağılmasını önler. Bu aşamalardan sonra dudaklara kırmızı ruj uygulanır. Her iki dudağa ayrı ayrı sürülmesi gerek rujun fazlalığı bir peçete yardımıyla hafifçe alınmalıdır.

Kırmızı rujun daha çok yakıştığı kişiler hakkında bilgileri Kırmızı Ruj Kimlere Yakışır? yazımızda bulabilirsiniz.