Kırmızı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

cemil külahçı Kırmızı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi ev dekorasyonunda artık eski renklerden sıkılmış durumdadır. Özellikle ev dekorasyonunda göze çarpan kahverengi tercih seçeneklerinde son sıralarda yer almaktadır.

Kişiler tercihlerini artık daha canlı birbirleriyle çok daha uyumu renkler arasında kullanmaktadır. Kırmızı da günümüzde dekorasyonda sık tercih edilen renkler arasına girmiştir. Kırmızı dekorasyonu deyince akıllara şüphesiz iki renk daha gelmektedir. Bunlardan biri siyah diğeri ise beyazdır.

Kırmızı ve siyahın uyumu tartışılmazdır. Siyahın yanında kırmızının ateşini daha da göstermesinden dolayı siyah ve kırmızı uyumu göze oldukça hitap etmektedir. Özellikle mutfak dekorasyonunda kırmızı ve siyah birlikteliği görülür. Genellikle lake mutfak dolaplarında kırmızı ve siyah birlikteliği kendini göstermektedir. Dolapların dışında mutfakta bulunan masa da kırmızı ve siyah uyumu çerçevesinde tercik edilmektedir. Bu kendini genellikle siyah bir masa ve kırmızı sandalyeler olarak göstermektedir.

Salon dekorasyonunda da kırmızı ve siyah birlikteliği tartışılmazdır. Kırmızı koltuklar genellikle siyah perdeler ile tamamlanır. Bununla birlikte halı da yine hem kırmızıyı hem de siyahı içeren renklerden oluşmaktadır. 

Eğer kırmızı bir ev dekorasyonu isteniyorsa yatak odası da unutulmamalıdır. Yatak odasındaki kırmızı siyah birlikteliği de göze çarpmaktadır. Özellikle siyah dolaplar ve kırmızı yatak birlikteliği pek çok dekorasyonda kullanılmaktadır. Yine yatak odasındaki halılar da kırmızı ve siyah renkten oluşabilmektedir.

Kırmızının siyahla kusursuz birlikteliğinden sonra kırmızı beyaz birlikteliği de göze oldukça hitap etmektedir. Kırmızı beyaz birlikteliği evlerde genel olarak salonda kullanılmaktadır. Salondaki beyaz koltuklara kırmızı bir halının seçimi oldukça ideal olacaktır. Yalnız kırmızı bir halı seçiliyorsa bu mutlaka perdeler ve aksesuarlarla desteklenmelidir. Kırmızı beyaz birlikteliğine yine siyah da katılabilmektedir. Salondaki televizyonun siyah olması halinde halı seçimi de kırmızı beyaz ve siyah kombininden yana yapılmalıdır. Bu üçlü birbirleriyle oldukça uyum göstermektedirler.

Salon dışında da yine kırmızı beyaz birlikteliği mutfakta kendini göstermektedir. Mutfak dolapları beyaz zemin üzerine kırmızı çizgiler şeklinde dizayn edilebilmektedir. Bunların yanında yine mutfak tezgahı da siyah olarak tasarlanabilir.  

Ev dekorasyonunda yatak odası için de kırmızı ve beyaz kendini göstermektedir. Ayrıca banyo dolabının kırmızı olarak tasarlanması da oldukça hoş olacaktır. Çünkü kırmızı dolaplar ve beyaz eşya kusursuz bir temizlik hissi yaratmaktadır. Kişiler ev dekorasyonun yaparken kırmızıyı mutlaka bu şekilde birlikte kullanmalıdırlar. Aksi takdirde bir ev dekorasyonunda her yerin kırmızı olması oldukça boğucu olacaktır.