Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Keten Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ Keten Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Terletmeyen ince dokusu ve yapısıyla özellikle bahar ve yaz aylarında sıkça kullanılan keten gömlekler birçok farklı kombinde tercih edilebilir. Klasik ya da spor tarzla kolayca uyum sağlayan bu gömleklerle doğru kıyafet seçimiyle başarılı kombinler yaratılabilir.

Keten Gömleklerin Kadın Kombinlerindeki Yeri

Kadın modasında keten gömlek özellikle günlük hayatın bir parçası olarak kendini gösterir. Bu anlamda fazla renkli ve kendinden desenli keten gömlekler kot pantolonlarla bütünlük oluşturur. İstenirse aynı gömlekler fazla ayrıntısı olmayan kot etek ya da şortlarla tamamlanabilir. Keten gömlekler sonbahar ya da kış aylarında kullanılmak istenirse opak çoraplarla giyilen eteklerin üzerinde başarılı kombinler oluşturur. Kısa botlarla tamamlanan bu kombinle şık ve rahat bir tarz yakalabilir.

Keten gömleklerle biraz daha klasik bir çizgi hedefleniyorsa mutlaka kumaş pantolonla ve stiletto tarzı ayakkabılarla kombinlenmelidir. Bu tercih de seçilen gömleğin tek renk olması daha uygundur.

Keten Gömleklerin Erkek Kombinlerindeki Yeri

Keten gömlekler erkekler tarafından daha çok kullanılır. Klasik bir tarz içinde kullanılmak istenen keten gömleklerde tek renk ve düz modelde olanlar tercih edilmelidir. Düz bir renkte giyilen keten gömlek ütü izli bir kumaş pantolon ya da kanvas pantolonla göze hoş gelen bir görüntü yakalar. Klasik pantolonla tamamlananbu kombinde mutlaka bir kemer ve aynı renkte klasik ayakkabı kullanılmalıdır. Krem rengi keten gömlek, lacivert kumaş ya da kanvas pantolon, taba kemer ve yine taba rengi bir ayakkabı iyi bir etki yaratır.

Keten gömlek kullanarak spor bir tarz yakalamak için biraz renk kullanmak işe yarayacaktır. Renkli keten gömlekler ve kot pantolonlar bu uyumu yakalamak için ideal tercihlerin başında gelir. Ayakkabı seçiminde ise sneaker model ayakkabılar tercih edilebilir. Mevsime göre keten gömlekler uzun ya da kısa kollu seçilebilir. İsteğe bağlı olarak daha özgür bir tarz için uzun kollu keten gömlekler kolları kıvrılarak da değerlendirilebilir.

Keten gömlek temizliği hakkında bilgi sahibi olmak için Keten Gömlek Nasıl Temizlenir? yazısını okuyabilirsiniz.