Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Keten Gömlek Nasıl Giyilir?

Zehra Aygul
Keten Gömlek Nasıl Giyilir?

Özellikle bahar ve yaz aylarında terletmeyen, hava alan ve sağlıklı yapısıyla tercih edilen keten gömlekler şık bir görünüme sahiptir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilir. Ancak keten gömleğin şıklığı tamamlaması ve her ortama uygun bir şekilde kombinlenmesi için şunlara dikkat edilmesi gerekir: 

Erkekler için üretilen keten gömlekler hem ceket içine, hem de ceketsiz pantolon üzerine giymek için uygundur. Ceket içine giyilen keten gömlekle spor bir görüntü sağlanır ve kravat takmaya gerek duyulmaz. Ayrıca klasik ve ütü izi olan bir pantolon yerine kot ya da gabardin pantolon tercih etmek daha iyi olacaktır.

Pantolon ceketsiz giyilmek isteniyorsa renk uyumuna dikkat edilmelidir. Birbirine yakın renkler yerine zıt renkleri kullanmak şık bir görüntü sağlar. Ayrıca ceket giyilmeyecekse keten gömleğin kollarını birkaç defa katlamak hoş durur. 

Ayakkabı tercihi de spor şıklığa uygun olmalı, klasik ayakkabı yerine pantolonla renk uyumu olan spor ya da bez ayakkabılar tercih edilmelidir. Yaz aylarında keten gömlek giyerken sandaletle kombin yapılabilir. İnce bir yapıya sahip olduğu için keten gömleklerin içine tişört giymek daha düzgün görüntü açısından iyi olur. 

Kadınlara keten gömlek kombin önerileri 

Kadınlar, keten gömlek konusunda daha çok seçeneğe sahiptir. Farklı renk, desen ve kesimlerde üretilen keten gömlekler çoğu zaman spor şıklığı yakalamak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Ancak klasik tarza uygun giyinmek de mümkündür. Bunun için keten gömleğin üzerine blazer ya da takım ceketi giyilebilir, bu giysiler nude ya da açık renklerde seçilmiş stiletto ayakkabılarla tamamlanabilir. Boyu uzun olan ve topuklu ayakkabı tercih etmeyen kadınlar bu giysilerin altına babet de giyebilir. 

Kış aylarında keten gömlek giymek isteniyorsa bir beden bol gömlek alınabilir. İçine renk uyumu sağlayacak bir basic tişört giyilebilir. Bu durumda keten gömleğin düğmeleri iliklenmemelidir. Böylece spor ve salaş bir görünüm sağlanır. 

Kadınlar keten gömlekleri kot şort ve eteklerin üzerine giyerek daha şık bir görüntü için gömleğin eteklerini göbek üzerinden bağlayabilirler. 

Keten gömleğin zahmetli işlemlerinden ütülemenin püf noktalarını Keten Gömlek Nasıl Ütülenir? yazısından okuyabilirsiniz.