Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir?

Yıldız İnci Ayağ Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir?

Günlük hayatın vazgeçilmezi olan makyaj bakımlı ve hoş görünmenin anahtarıdır. İlk bakışta dikkat çekme özelliği bulunan gözler, doğru makyaj malzemeleri ve uygulama ile çarpıcı bir güzellikle gözler önüne serilebilir. Makyaj malzemeleri arasında eyeliner gözleri çarpıcı güzelliğe kavuşturan nadir ürün olarak ön plana çıkar. 

Kalem Eyeliner Göze Nasıl Uygulanır?

Makyaj uygulamasının ilk adımında cilt tipine uygun nemlendirici ile cildi nemlendirmek gerekir. Makyaj bazı uygulanan cilt pürüzsüz olarak pudra ya da fondötene hazır hale gelir. Kuru ciltler için fondöten, yağlı ciltler ise pudra tercihinin doğru olduğu uygulama da gerçekleştikten sonra artık göz makyajına geçilebilir.

Göz makyajının ilk adımı göz altındaki koyulukların ışık oyunlarıyla kapatılmasdır. Bunu sağlamanın en etkili yolu ise bir miktar kapatıcı ile bir miktar aydınlatıcının beraber göz altına uygulanmasıdır. Bu uygulamanın ardından kalem eyeliner göze uygulanabilir.

Kalem formundaki eyelinerler likit eyeliner kullanımıyla kıyaslandığında sürümü daha kolaydır. Özellikle göz üstüne kalem çekme alışkanlığı olanlar için kalem eyeliner herhangi bir zorluk yaratmayacaktır. Göz pınarından başlayarak eyeliner çekilmemelidir. Çünkü bu şekilde eyelinerin yoğunluğu kontrol edilemez ayrıca hatalar göze daha fazla batar. Ortadan işleme başlamak, daha sonra sağa-sola kaydırma şeklinde işlemi tamamlamak doğru olan uygulamadır. Eyelineri kısa tutmak isteyenler gözün bittiği yerde uygulamayı bırakmalı, kuyruk makyajı yapmak isteyenler ise gözün bittiği yerden uygulamayı biraz daha devam ettirmelidir.

Beyaz kalem kullanarak da eyeliner çekmek kusursuzca halledilebilir. Göz pınarından başlanarak gözün dışına kadar beyaz bir hat çekilir. Eğer çizilen hatta kusurlar varsa düzeltmek bu sayede oldukça kolaylaşır. Silinip tekrar çekileceği gibi sadece hatalı kısımda düzeltilebilir. Beyaz çizgi tamam olduğunda bu çizginin tam üstünden eyeliner kolayca geçilir. Son olarak bir kulak çubuğuyla hafif hareketlerle beyaz kalem silinir.

Eyeliner temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri Eyeliner Nasıl Temizlenir? yazımızda bulabilirsiniz.