Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kalem Etek Giyme Önerileri

Mustafa Başaran

Kalem Etek Giyme Önerileri

Farklı tarzlara sahip kadınların dolaplarının ortak kıyafetleri arasında yer alan kalem etekler, günün her anı için çok çeşitli kombinlerde yer almayı başarır. Bu parça pek çok kıyafetle rahatça kombinlenerek farklı tarzlara uygun hale getirilebilir. 

Kalem Etek Seçiminde Vücut Yapısı

Kalem etek seçimi yapmadan önce vücut tipini dikkate almak da fayda vardır. Eğer geniş kalça ve basenlere sahipseniz dar ve üzerinize oturacak bir yapıya sahip olan kalem eteklerden uzak durmak gerekir. Uygun ölçülere ve beden yapısında olmayan ancak yine de kalem etek giymek isteyen kişiler ise uzun ve salaş üst kıyafetler ile basenlerini kapatabilir. 

Kalem Etek İle Klasik Kombinler

Kalem etek genellikle iş hayatında, şık görünmek istenilen mekanlarda tercih edilir. Klasik beyaz bir gömlek, kısa ceket ve zarif topuklu ayakkabıları kombinleyerek çok şık ve asil bir görünüme kavuşulabilir. 

Şık bir akşam yemeğinde ise mevsimine göre ince, şifon bir bluz ya da dar, boğazlı kazak ve topuklu ayakkabılarla kombinlenen kalem etek tercih edilebilir. 

Eğer şık ve klasik bir görünüm yakalanmak isteniyorsa tercih edilen kalem etek, tok ve kaliteli bir kumaştan tasarlanmış olmalıdır. Aksi halde asil ve kusursuz görünümün yakalanması daha zor olacaktır. 

Spor Tarzı Tamamlayan Kalem Etekler

Sokak modasında da çok sık kullanılan kalem etek feminen yapısı sayesinde spor kıyafetler ile de uyum sağlamayı başarır. Jarse, penye ya da yün kalem etekler ile spor görünüm daha feminen ve havalı bir hale bürünür.

Kışın salaş sweatshirtler, kazaklar ile kombinlenen yün ya da jarse kalem etekler, yazın incecik atletler ve baskılı tişörtler ile sportif görünümü tamamlar. Bu tip kombinlerin altına platformlu spor ayakkabılar, bez ayakkabılar ya da sandaletler çok yakışır. Eteğin rengiyle tezat bembeyaz spor ayakkabılar, fosforlu sandaletler farklı ve özgün giyinmeyi sevenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Kalem Etekler İle Şıklık

Son yıllarda geometrik desenlerle ya da soyut görsellerle kaplı kalem etekler, kendi tarzını yaratan ve girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kişiler tarafından severek kullanılır. Ünlü bir tablonun ya da heykelin baskısını taşıyan, renkli meyveler, çizgi film karakterleri ile desenlenmiş kalem etekler, modada yeni bir görünüme ihtiyaç duyan kadınların tercihi olur. 

Kalem etek kombinlerinde ayakkabı tercihinin nasıl yapılması gerektiğini Kalem Etekle Nasıl Ayakkabı Giyilir? yazısından okuyabilirsiniz.