Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kalem Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Gökçen Çetin Kalem Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Kalem etek bir kadının şık, feminen ve oldukça dişi görünmesini sağlayan bir parçadır. Karşı konulmaz bir etki yaratan bu etekler en önemli toplantılarda, özel günlerde ve doğru kombinlerle daha pek çok yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Fakat burada denildiği üzere doğru kombin önemlidir. Aksi halde bu iddialı parçaların rüküş görünmesi kaçınılmaz olacaktır. Peki, kalem eteğin üstüne ne giyilmesi gerekmektedir?

Kalem eteklerin üstüne giyilebilecek en ideal tercih gömlek olacaktır. Özellikle resmi günler ya da benzeri toplantı zamanlarında kalem etek üzerine ipek bir gömlek veya düzgün dikişlere sahip koton bir gömlek oldukça şık duracaktır. Altına da bir stiletto ile toplantılarda alımlı bir görünüm elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

Kalem eteklerin üzerine eğer ki ceket giyilecekse bu tercih kesinlikle blazerlardan yana olmalıdır. Özellikle iddialı ve canlı renklerde blazer ceketler oldukça gösterişli bir görünüm sergileyecektir.

Kalem etekler ile oluşturulacak kombinlerde iddialı bir zıtlık yaratılarak salaş kazaklar ile giymek de mümkündür. Çetin kış zamanlarında feminen ve narin olan bu etekleri maskülen ve kalın kazaklar ile kombinlemek çekici bir trend oluşturacaktır.

Kalem etekler ile spor şıklık yaratılmak isteniyorsa tişörtler ile kombin yapılması da istenilen uyumu yakalayacaktır. Örneğin krem bir kalem etek üzerine beyaz bir V yaka tişört oldukça modern ve de dinamik bir görünüm kazandıracaktır. Bunun yanı sıra yine salaş tarzlar ile maskülen bir hava kazanmak da mümkündür. Krem kalem etek üzerine giyilebilecek mercan rengi dökümlü bir tişört spor genç, spor ve şık bir görünüm yaratacaktır. Altına da giyilebilecek renkler ile uyumlu spor bir ayakkabı ya da babet istenilen uyumu oldukça iyi sağlayacaktır.

Kalem etekteki sportif şıklık kısa basic sweatshirtler ile de rahatlıkla sağlanabilir. Kilolu kimseleri dahi oldukça fit ve dinamik gösterecek olan bu seçim tamamıyla ideal bir kombin olacaktır.