Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kadife Ceket Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ Kadife Ceket Nasıl Kombinlenir?

Sonbahar ve kış aylarının en rahat kombin parçalarından biri olan kadife ceketler birçok farklı parçayla kombinlenebildikleri için tercih edilirler. Tamamlayıcı parça olarak seçilen pantolonlarda oldukça fazla alternatif vardır. Kadife ceketle hem spor bir tarz hem de klasik bir şıklık yakalanabilir. 

Kadife Ceketler Nasıl Kombinlenmeli?

Kadife ceketlerle rahat bir tarz yakalamak isteyenler koyu renk jeanlerle kadife ceket giyebilir. Bu kombinin renk alternatifleri mevsimine göre lacivert, koyu kahverengi ya da açık kahve tonlarındaki kadife ceketlerle koyu mavi jeanlerdir. Seçilecek jeanin klasik çizgiye yakın olması, bu kombini başarıya götürecek küçük ama önemli bir ayrıntıdır. Yırtık model ya da taşlanmış kot modelleri kesinlikle tercih edilmemelidir. Bahsedilen kombinin tamamlayıcı bir diğer parçası da bisiklet yaka ya da balıkçı yaka kazaklardır. Kazaklardaki renk seçiminde ceketle aynı tonlardan uzak durmak, bunun yerine dikkat çekici renklerle kombin yapmak önemlidir. Ayakkabı seçimi yaparken botlar ya da spor çizgiye sahip ayakkabılar kullanılmalıdır.

Kadife ceketler kanvas tarzı pantolonlarla bütünlük sağlar. Özellikle kahverenginin açık ve koyu tonlarında seçilen parçalar bu kombini başarıya götürür. İkinci bir renk alternatifi de açık ve koyu renklerdeki parçalardır. Vücut ölçüleri düşünülerek koyu renk kadife cekette, açık renk pantolonda ya da tam tersi açık renk kadife cekette, koyu renk pantolonda kullanılabilir. Bu sayede vücut daha orantılı gösterilmiş olur.

Takım elbise havası yaratmak istendiğinde kadife ceketin altında kumaş pantolonlar bütünlük yaratır. Ancak kumaş pantolonda da modern çizgiler kullanılmalı, spor kesime sahip kumaş pantolonlar giyilmelidir. Bu tarzdaki pantolonun kadife ceketle tamamlandığı kombinlerde öne çıkan renkler gri ve tonlarıdır. Bu renklerle yapılan kombinler daha modern ve beğenilen çizgidedir. Altına kumaş pantolonun tercih edildiği kadife ceket kombinlerini yine aynı renk tonlarındaki gömlekle tamamlayarak bütünlük yakalanmış olur. Ayakkabı seçiminde deri ve klasik formdakiler kullanılmalıdır. Kombinin son dokunuşu öne çıkan renkteki kravat seçimidir.

Kadife ceketlerin temizliği hakkında bilgi sahibi olmak için Kadife Ceket Nasıl Temizlenir? yazısını okuyabilirsiniz.