Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kadife Ceket Nasıl Giylir?

Ayşe Telli
Kadife Ceket Nasıl Giylir?

Kadife kış ve bahar aylarının vazgeçilmezi olacak türden bir kumaştır. Kadife ceketler de bu sebepten her şekilde kullanılabilen hem şık hem spor hem de gündelik bir parça olarak dolaplarımızda yerini almıştır. Başlangıçta kolay bir parça gibi görünse de giymenin püf noktaları da vardır ve noktaların neler olduğunu bu yazıda paylaşacağız…

Öncelikle kadınlar diyelim. Kadınlar kadife ceketlerini birçok şekilde kullanabilirler, ancak bir araya getirmemeleri gereken parçalar da vardır. Örneğin; kadife ceketlerimizin içine saten kumaşlar giymek pek uyumlu olmaz çünkü o ikili birbirine zıt iki türdür, biri koyu diğeri parlaktır.

Peki, neler giyebiliriz? Siyah kumaş pantolon üzerine siyah-gri bir bluz veya penye giyerek iç şıklık, onun üzerine bordo veya siyah bir kadife ceket giyerek de tüm şıklığı sağlamış oluruz. Ayakkabı olarak süet topuklular veya mat deri topuklular olabilir, çanta da benzer renkle eşlik edebilir.

Başka bir giyim örneği de şu olabilir; siyah düz bir elbisenin üzerine alacağımız herhangi renkte bir kadife ceket kırmızı, yeşil, bordo, mavi vs. mükemmel olacaktır. Tamamlayıcı olarak takabileceğiniz uzun deri eldivenler ve deri ayakkabılarınız ve küçük el çantanızla salon kadını imajını yakalayabilirsiniz.

Erkeklerin kadife ceket seçenekleri biraz sınırlı olsa da onlar için de bir takım çözüm önerileri vardır.  Şık olma esaslı bir görünümde kadife ceketin yeri nasıldır? Keten gri pantolonun üzerine giyilmiş gri bir triko kazak ve son parçası olan siyah kadife ceket son derece şık olacaktır. Şıklığınızı deri ayakkabılarınız, siyah saatinizle tamamlayabilirsiniz.

Günlük bir şıklığın temelinde jeanler vardır, kadife ceketlerle jeanler bir arada çok uyumlulardır. Örneğin; koyu mavi bir jean üzerine giyilmiş kahverengi bir triko ve bu iki parçanın tamamlayıcısı olacak olan koyu mavi kadife ceket ile sportif bir şıklık yakalamış olacaksınız. Elbette bu kombinin tamamlayıcıları vardır. Örneğin kahverengi son zamanların modası olan sportif kundura ve yine paralel bir renkte olabilecek olan kemer ve son parça kemeri mavi bir saat ile son dokunuşu yapmış ve o şıklığı yakalamış olursunuz.