Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kabarık Gelinlikle Nasıl Akesuarlar Kullanılır?

Şeyma Yılmaz
Kabarık Gelinlikle Nasıl Akesuarlar Kullanılır?

Gelin olmak demek,  dünya üzerinde hayallerinizin gerçek olması demektir. O gün yani sizin hayallerinizin gününde, üstünüzde en çok hayalini kurduğunuz kostüm yani gelinlğiniz varken siz en güzel olmak istersiniz. Herşeyin mükemmel olmasını istersiniz. Büyük bir ihtişam ve güzellik içinde olmak, hiç şüphesiz istekleriniz içindedir. Gelinliğiniz ahenk içinde olmalıdır. Bu muhteşem günde gelinliğiniz en çok dikkat çeken şey olacaktır. Seçeceğiniz gelinlik modeliniz neredeyse hayatınızın kararı olabilir. Gelinliğinizi vücut tipinize göre şeçmeniz çok önemlidir. Seçim yaparken zevkleriniz her şeyden önemlidir. O gün yani düğün gününüzde üstünüzde istemediğiniz bir kıyafet olması arzu ettiğiniz bir şey değildir. O  nedenle çevrenizden gelen olumlu ya da olumsuz hiç bir söze kulak asmayın. İstediğiniz model ve şekilde vücut yaınız önemlidir. Ancak sizin istekleriniz her şeyden önemlidir. Zevkinize göre seçmelisiniz. Hiçbir şeyin moralinizi bozmasına izin vermeyin.

Kabarık bir gelinlik modeli tercih etmiş olabilirsiniz. Kabarık gelinlik modelleri son zamanların en çok tercih edilen modellerdendir. Gelinliğinliğinizi seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan birisi de hiç şüphesiz aksesuarlardır.  Aksesuarlar, gelinliğinizin olduğundan daha güzel ya da çirkin gösterme özelliğine sahiptirler. Sıradan olan bir gelinliği seçtiğiniz aksesuarlarla mükemmel hale getirebileceğiniz gibi, muhteşem bir gelinliği de taktığınız aksesuarlarla neyazıkki çirkinleştirebilirsiniz.

Peki kabarık bir gelinliğe nasıl aksesuarlar kullanılır ?

Kabarık gelinlik aksesuarlarında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Saç: Saçlarınız gelinliğizi giyerken en önemli aksesuarlarınızdır. Kabarık gelinliklerde eğer ihtişamlı bir görüntü istiyorsanız, tepeden bir balerin topuzu yaptırabilirsiniz. Yine ihtişamlı görüntüler için alternatif olarak tepenin biraz altında tam topuzlar yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız topuzlar düz içerikli olmalıdır. Boyunuz biraz uzun ise ve siz kabarık bir gelinlik tercih ettiyseniz, ensenizden yaptıracağınız topuzlar kurtarıcınız olacaktır.
  • Duvak: Gelinliğiniz için en önemli aksesuarlardan birisi de kesinlikle duvakalrdır. Kabarık gelinliğinizle uyumlu tam tülden oluşan kabarık bir duvak sizi olağanüstü gösterecektir. Tam tepeden yaptırdığınız bir rahibe duvağı yine enfes görüntüler oluşturur. Dantel seven gelin adayları duvak kenarlarında dantel kullanmaları uygundur. Çünkü kabarık gelinlik üstüne tam dantel duvaklar güzel görüntü oluşturmazlar.
  • Ayakkabı: Kabarık gelinliğinizin altına giyeceğiniz tam platformlu ayakkabılar sizi daha ihtişamlı gösterecektir.
  • Takı: Eğer gelinliğiniz ve duvağınız fazla kabarık ise çok fazla takı hoş olmayacaktır. Güzel ve sade takılar tercih etmelisiniz.
  1. İnci: Aksesuar olarak kabarık gelinliğinizde inci tercih edebilirsiniz. Ancak çok yoğun incili kat kat olan inci setlerinde ziyade daha zarif modelleri tercih etmelisiniz.
  2. Pırlanta: Pırlanta setleri yada tek tek tercih edeceğiniz parça modeller kabarık gelinliğinizle uyumlu olacaktır.
  3. İmitasyon: Son dönemlerde gelin adayları gerçek takı kullanmak yerine güzel tasarlanmış gelin setleri kullanmaktadırlar. Siz de zarif bir set kullanabilisiniz.
  4. Küpe: Kabarık gelinlikte en güzel ve zarif aksesuar tek bir büyük küpe takmak olacaktır.