Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Kabarık Gelinlik Nasıl Giyilir?

Atilla Çeçe
Kabarık Gelinlik Nasıl Giyilir?

En mutlu günlerinizden biri olacak düğün gecesinde prenses gibi olmak herkesin hayali. Prenses tipi olarak da bilinen kabarık gelinlikler sizin de hayallerinizi süslüyorsa gelin hangi vücut tiplerinde nasıl kullanılması gerektiğine bakalım.

Standart veya uzun boyunuz varsa ve ideal bir kiloya sahipseniz bu gelinlik modeli tam size göre. Vücudunuzu kıvrımlı gösterecek bu modelde göğüsleriniz küçük ise straplez kalp model bir yaka tercih ederek göğüslerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz. Normal ölçülerde ise V yaka gelinlikler sizi çok zarif gösterecektir. Dilerseniz düşük omuzlu dantel kollar kullanarak modern aynı zamanda vitage bir tarz yaratabilirsiniz.

Kısa boylu kadınların çok tercih etmemesi gereken bir modeldir. Ama hayaliizdeki model buysa ve giymek istiyorsanız, hem daha modern hem de daha zarif bir görüntü için daha küçük çaplı tarlatanlar kullanmalısınız. Yüksek topuklarla boyunuzu uzatarak da zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Fazla kilolarınız varsa kabarık gelinliğinizin sırt kısmı ipli olmalıdır. İpleri sıkıştırarak belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Fakat çok sıkmamaya dikkat edin aksi halde sırtınızda katlanma olacak ve çirkin bir görüntü oluşacaktır. Kollarınız kalın ise kısa - kol tercih edebilirsiniz.

Kabarık gelinlikler salon düğünlerine uygundur. Kır düğünleri için daha sade ve zarif gelinlikler tercih etmelisiniz. Ama düğününüz bir otel veya düğün salonunda olacaksa ve hayalinizdeki gelinlik de buysa bu gelinliği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutluluklar !