Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Işıltılı Giysiler Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ Işıltılı Giysiler Nasıl Kombinlenir?

Özel davetlerde ve partilerde ışıltılı giysiler sıkça tercih edilir. Bu kıyafetlerin askıda durduğu gibi göz alıcı ve davetkar durması için doğru kombinlenmesi gerekir.

Işıltılı Giysiler Nasıl Kombinlenmelidir?

Işıltı saçan bir giyside yeterince detay bulunur. Bu nedenle ekstra bir aksesuar ya da renkli ayakkabı seçilmesi önerilmez. Eğer ışıltılı elbisenin yaka kısmı kapalıysa küpe ya da kolye kullanılmalı, sade bir bileklikle kombin tamamlanmalıdır. Bu kombin ile rugan stilettolar tercih edilebilir.

Işıltı deyince akla ilk gelen payet detayını ceketlerde tercih edip pantolonda biraz daha sade bir parça kullanarak şık ama iddiasız bir görünüm yakalanabilir. Bu kombin stilettolarla tamamlanacağı gibi sivri burun bir babetle de tamamlanabilir.

Payet pantolonda da şık ve asil durur. Işıltılı pantolonun üzerine giyilen ipek formdaki bir gömlek ya da bluz ve blazer ceketle gecenin şıkı olmak oldukça kolaydır. Pantolondaki iddia ayakkabıda olmamalı, ayakkabı olabildiğince düz bir sadelik içermelidir. Bu kombinde göz alıcı detay alt kısımda olduğu için abartıya kaçmamak koşuluyla kolye, küpe gibi aksesuarlar tamamlayıcı unsur olarak kullanılabilir. Payet altın sarısı rengindeyse aksesuar da bu renk seçilmeli, gümüş renklerindeyse aksesuarlar da bu tonlarda seçilmelidir.

Işıltının sık kullanıldığı kıyafetlerden biri de kalem eteklerdir. Payetlerle son derece uyumlu bu etek modeli partiler, davetler, düğünler, gece yemekleri gibi değişik mekanlarda kullanılabilme kolaylığı da sunar. Işıltılı eteklerin üzerine abartıdan uzak basic bir bluz büyüleyici olmak için yeterlidir. Altına ister stiletto tarzı bir ayakkabı, ister bağcıklı burun kısmı açık bir ayakkabı tercih edilebilir.

Kıyafetinin genelinde ışıltıdan hoşlanmayanlar için detay ışıltısı kullanılabilir. Örneğin gömleğin ceplerinin payet kaplı olması, pantolonun sadece cep kısmının ışıltılı olması, bluzun tek kolunun pırıltılı taşlarla bezenmesi buna verilecek güzel örneklerdendir. Üstelik bu tip tercihlerde hem üst hem de alt parçalarda ışıltı kullanımı kolaylaşır. Ayakkabı tercihinde topuklu ayakkabıların yanında sivri burunlu düz tabanlar da kullanılabilir.

Özel gecelerin vazgeçilmez kıyafetlerinden biri de siyah mini elbiselerdir. Siyah Mini Elbiseler Nasıl Kombinlenir? yazımızı okuyabilirsiniz.