Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

İnce Çorap Nasıl Giyilir?

şeyma şahin
İnce Çorap Nasıl Giyilir?

Kadınların günlük hayatta kıyafetlerle kullandıkları tercihlerin büyük bölümü ince çoraplardır. Elbiselerin, özellikle de yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte muhtşem görünmesine yardımcı olan ince çoraplar, bazen problemlere neden olabiliyor. İşte kadınların en büyük problemi haline gelen ince çorapların kaçması, özellikle önemli gün ve gecelerde büyük bir kabusa dönüşebilmektedir. Peki bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için ne yapabiliriz? 

Öncelikle alacağımız ince çorapların kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Bu sayede bu çorapların kaçmasını önlemek için ilk adımı atmış oluruz. İkinci olarak nemlendirici kreminizi bacaklarınıza, ayaklarınıza sürün. Bunun için, çorabınızı bacaklarınızın üzerinde dolaştırın ki nemlensin. Bundan sonra çorabı giyerken acele etmeyin. Ellerinizde çorabın kaçmasına neden olacak yüzük gibi takılar varsa, onları çıkarın. Manikür ve pedikürü olmayan tırnaklar da çorabın kaçmasına neden olabilmektedir. Çorabınızı ayakta değil, bir yere oturarak giymeye dikkat edin. Önce çorabın burnunu ayağınıza geçirip, dizinize kadar çekin. Aynı şeyi diğer ayağınız için de tekrarlamalısınız. Ardından, çorabınızı yavaşça yukarıya doğru çekmelisiniz. Çorabınızı çıkarırken de aynı şekilde hareket etmelisiniz.

Şayet bütün dikkat ve özeninize rağmen çorabınız kaçarsa; çok eski bir teknik olan şeffaf oje kullanabilirsiniz. Bu şeffaf ojeyi, kaçan yere sürerek, çorabın daha fazla kaçmasını önleyebilirsiniz. Çoraplarınızı elinizde yıkamalısınız; ama çamaşır makinesi kullanacaksanız özel çorap torbası veya yastık kılıfının içine koyarak yıkamalısınız. Çamaşır makinesinin düşük devirde çalıştırmayı da ihmal etmemelisiniz. Kuruturken de kurutma makinesi kullanmamalısınız.