Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Hırka Nasıl Giyilir?

Selin Tunur
Hırka Nasıl Giyilir?

Renk renk birçok hırka her kadının dolabını süslüyor. Birçok kıyafetle uyum sağlayabilen hırkalardan vazgeçmek pek mümkün değil. Spor, şık, salaş, uzun, kısa, dar, bol birçok model her tarzdaki kadına hitap ediyor. Önemli olan doğru hırkayla doğru parçaları birleştirebilmektir. Peki, hırka nasıl giyilir, hangi kıyafet ve aksesuarla uyum sağlanmalıdır?

  • Özellikle son zamanlarda çok moda olan oversize adı verilen hırkalar şıklık ve rahatlığı bir arada bulunduruyor. Bu hırkaların özelliği bol, salaş olmasıdır. Giydiğinizde sanki eşinizin, babanızın hırkasını giymiş izlenimi verirler. Doğru parçalarla şıklık yaratmaktadırlar. Altına giyeceğiniz deri pantolon, tayt ya da dar paça jeanle bu hırkalarınızı giyebilirsiniz.
  • Şeklini beğenmediğiniz, biçimsiz hırkalarınızı ince bir kemerle göze daha hitap eden bir hale getirebilirsiniz. Hırkanızın kumaşına göre altına pantolon, etek ya da elbise giyebilirsiniz.
  • Bazı insanlar kış aylarında kat kat giyinmeyi çok sever. Özellikle son yıllarda daha da moda olan kısa bir mont ya da ceketin altına giyilen uzun kalın hırkalar cool bir görüntü oluşturuyor. Bu tarz giyimle ‘layering’ denilen tarzı oluşturabilirsiniz.
  • Özellikle bahar aylarında giyeceğiniz uzun hırkaları mont ya da ceket yerine kullanabilirsiniz. Bu uzun hırkaların altına şort ya da etek giyerek de şıklık oluşturabilirsiniz.
  • Hırkaları kullanmanın bir başka yolu ise hırkaları bluz yapmak.  Normal boydaki hırkanızın düğmelerini göğsünüzün üstüne kadar ilikleyerek bluz yerine kullanabilirsiniz.