Hadise ve Stili

Buket Tankut
Hadise ve Stili

Kadın erkek, genç yaşlı demeden en çok sevilen ve beğenilen sanatçılardan biri olan Hadise, şarkıları ve güzelliğinin yanı sıra kıyafetleri, saçı, makyajı ile de çok ilgi çekiyor ve konuşuluyor. Özellikle kadınlar tarafından tarzı takip edilen, sürekli göz önünde olan bir şarkıcı. Bizde, bu yazımızda Hadise'nin stilini inceleyeceğiz.

Günlük hayatındaki tarzından bahsedecek olursak dar ve rahat kıyafetleri tercih ettiğini görebiliriz. Tayt ve dar spor pantolonları bol tişört, gömlek gibi üstlerle kombinleyerek hem rahat ve salaş bir tarz hem de modern şık bir hava yarattığını söyleyebiliriz. Renk tercihi genelde haki yeşili, bordo gibi pastel renklerdir. Ancak en sevdiği ve tercih ettiği renklerden beyaz, sahnede veya davetlerde olduğu kadar günlük hayatında da yerini buluyor.

Sahnede ise kendisini, oldukça gösterişli ve dikkat çeken bir şekilde görmekteyiz. Dekolteyi, kıyafetlerinde sıkça kullanır ve genelde sadece bir bölgede dekolte kullanır. Pantolon ceket tarzında kendisini göğüs dekoltesiyle görürken, elbise veya bluzler ile bacak dekoltesini öne çıkarır. Katıldığı programlarda ve sahnelerde ağırlıklı olarak mini elbiseler giymeyi tercih eder. Elbise tercihi genelde dar kesimli elbiselerdir. Renk olarak ise en sevdiği  ve ağırlıklı kullandığı beyaz renk dışında parlak renkleri  kullanır. Fuşya, turuncu, mor gibi canlı renkleri büstiyerlerde kullandığını görürüz. Sahne kıyafetlerindeki detayları incelersek çoğu kıyafetinde pul ve palet işlemeler göze çarpar. Çoğu sahne kıyafetinde bu detaylar ağırlıkla yer bulur.

Ayakkabı modellerinde ise seçici davranır. Platform ve sivri burun topuklu ayakkabıları ve sandaletleri çok sık kullanır. Renk olarak kıyafetine uyumlu ve sade renkleri tercih eder.

Saç biçimine gelecek olursak, katıldığı programlarda genelde düz saç veya sade toplanmış saçı tercih ettiğini görmekteyiz. Kıvırcık, hacim verilmiş saç biçimini ise sahnede ve kliplerinde kullanır. Kendisi sahnede dans eden bir şarkıcı olduğundan, bu saç biçimi dans ederken kendisine estetik bir avantaj sağlar.

Kıyafetlerinden ve saçlarından bahsettik. Son olarak makyajından bahsedeceğiz. Ten rengine uyumlu fondöten ve pudra tercih ettiğini görürüz ancak sahnede simli ve ışıltılı pudralara ağırlık verir. Karşımıza ruj rengi olarak son yıllarda, moda olan renklerden kırmızı ile karşımıza çıktı Bu sıra, kırmızıya ağırlık verdiğini görmekteyiz.