Gri Koltuğa Uygun Duvar Renkleri Nelerdir?

Nevin Ak Gri Koltuğa Uygun Duvar Renkleri Nelerdir?

Yaşadığımız ortamın, hayatımızın daha huzurlu hale gelmesinde büyük bir katkısı vardır. Bu nedenle zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yerleri güzelleştirmek için oldukça fazla zaman harcanmaktadır. Fazla zaman geçirdiğimiz yerlerden olan evimizi en iyi hale getirmek de daha huzurlu olmamızı sağlamaktadır. Çünkü insan nasıl bir yerde yaşarsa öyle hisseder. Daha düzenli, uyumlu, birbirini tamamlayan, bütünleşmiş bir ev huzurlu ve mutlu bir bütün halinde yaşayan aile bireylerini beraberinde getirmektedir. Genelde koltuklar ile perdelerin ya da halıların uyumuna dikkat etmeye daha fazla özen gösterilir. Ama duvar rengi de evin havasını daha sıcak hale  gelmesini sağlamaktadır. 

Koltuklar ve duvar rengi birbirini tamamlamaktadır. Koltuklara bakarken kafamızı biraz kaldırdığımızda gördüğümüz rengin koltuğun rengiyle uyumlu olması rahatsız edici bir görüntüden uzak kalmamızı sağlamaktadır. Salonda bulunan gri koltukları, limon çiçeği rengi duvarlarla tamamlamak mümkündür. Limon çiçeği rengi gri koltuklara doğal bir hava verirken limon ağaçlarıyla dolu bir bahçedeymiş hissi uyandıracaktır.

Yılların vazgeçilmez rengi haline gelen şampanya rengi de gri koltukları tamamlayacaktır. Odaya ve gri koltuklara daha canlı bir hava katılmak isteniyorsa duvarlar krizantem rengi de  boyanabilir. Krizantemin yanı sıra menekşe rengi de gri koltukları canlandırırken diğer taraftan daha soft bir ortam olmasını sağlayacaktır. Doğadan, doğa renklerinden vazgeçemeyenler gök mavisi, açık mavi ve defne yaprağı gibi hem isimlerini hem de renklerini doğadan alan renkleri duvarlarını boyamak için kullanabilirler. Böylece hem gri koltukların görünüşü daha canlanacak hem de odanın enerjisi yükselecektir. Gri koltukları tamamlamak için güneşin rengi olan sarının tonları da tercih edilebilir. Böylece odaya daha enerjik bir hava katılmış olacaktır. Odaya daha ağır bir hava katılmak istenirse, kiremit rengi ya da kırmızının tonlarından herhangi bir rengi barındıran duvar rengi tercih edilebilecektir. Böylece gri koltuklar daha belirgin hale gelirken oda da daha ağır ve parlak bir hava olacaktır.

Griye yakışan renklerden olan pembe duvarlarda da çok güzel duracaktır. Toz pembe, şeker pembe ya da kişiye göre farklı bir tonu tercih edilebilecektir. Pembenin hangi tonu olursa olsun, gri koltukları ve odayı  şeker gibi bir görüntüye bürüyecektir. Gri koltukları olan kişiler, duvar rengi seçiminde oldukça şanslılar çünkü gri renk neredeyse bütün renklerle bütünleşebilme yeteneğine sahip bir renktir. Birbiriyle uyumlu, bütünleşmiş eşyalar evin güzel bir görüntüye sahip olmasını sağlarken, orada yaşayan kişileri de daha mutlu ve huzurlu kılmaktadır.