Gömme Dolap Nasıl Kullanılır?

Merve Çalışlar Gömme Dolap Nasıl Kullanılır?

Gömme dolap, duvara gömülü olarak sabitlenmiş, yer kaplamayan ve taşınırken dolap taşıma derdi gerektirmeyen bir dolap türüdür. Bu avantajlarından dolayı, oldukça kullanışlıdır. Çok fazla yer kaplamadığı için de, başka eşyalar için yer avantajı sağlar. 

Çoğunlukla yatak odasında kullanılan gömme dolaplar, genelde oldukça geniş dizayn edilirler. Bu yönleriyle içlerine fazlaca eşya sığabilir ve bu da nereye koyacağınızı bilemediğiniz eşyalarınız için güzel bir çözüm olacaktır. 

Öncelikle, gömme dolapların çok sıklıkla kullanılmayacak üst raflarına, kullanılmayan yorgan, nevresim takımları, battaniye, uyku setleri ve yastıklar konabilir. Bunlar, günlük hayatta sık sık kullanmak isteyeceğimiz şeyler değildir ve çok yer kaplarlar. Bu yüzden, üst raflara düzenli bir şekilde yerleştirilmeleri uygundur. 

Gömme dolabın iç dizaynına göre daha ulaşılabilir raflara, günlük hayatta sıklıkla kullanılacak eşyalar konulmalıdır. Bunlar, kişinin giydiği kıyafetler olabilir. Kıyafetleri de yazlık ve kışlıklar olarak ayırdığınız takdirde, mevsime göre daha sık kullanılan kıyafetler göz önünde olmalıdır. Gömme dolabın içerisine askı asılabiliyorsa, ütülenmesi zor olan ya da ütülü kalması gereken giysilerinizi asabilirsiniz. Bunun yanısıra, gömme dolap içerisinde çekmeceler mevcutsa, buralara da iç çamaşırları, çoraplar, atkı, eldiven ve bere gibi küçük eşyalar konabilir. Eğer gömme dolap içerisinde çekmece mevcut değilse, dışarıdan raf düzenleyicisi temin ederek bu işlemi yapabilirsiniz. 

Ayrıca, göz önünde durmasını istemediğiniz özel eşyalarınızı da kutular içine koyup, düzenli bir şekilde gömme dolabınıza kaldırabilirsiniz.