Gevşek Kol Kasları Nasıl Sıkılaştırılır?

Tayfun Kara Gevşek Kol Kasları Nasıl Sıkılaştırılır?
  1. Bütün vücudunuzu çalıştıran yağ yakıcı egzersizlere başlayın. Ağırlık egzersizlerinizi bicep curl ve tricep extension hareketleriyle birleştirin ve aerobik çalışma için tempolu yürüyüşlere çıkın. Daha zorlu çalışmalara hazırlık oluşturmak için daha yavaş başlayın. Eğer kalp sağlığınız zayıfsa veya diyabetiniz varsa, bir plan oluşturabilmek için egzersizlere başlamadan doktorunuzla iletişime geçin.
  2. Sürekli su için. Vücudun çoğunu su kaplamaktadır ve doğru düzgün çalışabilmesi için suya ihtiyaç duymaktadır. İçmeniz gereken su miktarı kişiye, çalışma seviyenize göre değişmektedir. Günlük içmeniz gereken su miktarı değişse de, gün boyunca su içmeniz yağ, kalori yakmaya ve kas oluşturma yetisine yardımcı olacaktır.
  3. Kollarınıza nemlendirici losyonlar ve ürünler sürün. Suyun vücut sağlığına etkisi olduğu kadar, nemlendirici ürünler kullanarak vücudun iç hidrasyonunu sağlamak da önemlidir. Cildinizin kurumasını engeller ve derinin nemlenerek gevşek görüntüden kurtulmasını sağlar.
  4. Haftada en az iki ya da üç kez kol egzersizleri yapın. Kollarınıza ve vücudunuza güçlenebilmek için zaman tanımak adına daha yavaş başlayın. Handbag curl, pony tail extensions ya da sitting pull extensions gibi hareketler yaparken ufak ağırlıklarla başlayın.
  5. Çalışma programınıza kendinizi adayın. Derinizin ve kol kaslarınızın uzun süreli düzgün görünebilmesi için iyi bir egzersize ve diyete ihtiyacı vardır. Sonuçları görmenizin zaman alması sizin cesaretinizi kırmasın. Bu süreçte yağ yanma başlar ve altındaki kaslar gelişir, sonuç olarak da gevşemiş kaslar güçlenerek ortaya çıkmaya başlar.