Geri Gelsin İstediklerimiz

Hatice Tunç

Şimdiye kadar 80'lerde, 90'larda olup şimdi olmayan oyuncak, eşya hatta yiyeceklerin uzun uzun listelerini okuduk. Peki yakın zamanda kaybettiklerimiz? Geri gelmesini istediklerimizin listesini hazırladık. 

Leyla İle MecnunGeri Gelsin İstediklerimiz

TRT 1'de 3 sezon yayınlandıktan sonra final yapan Leyla İle Mecnun mizah anlayışının farklılığıyla seviliyordu. İsmail Abi, Erdal Bakkal, Mecnun hala replikleri konuşulan karakterler. Çayı sevdiren, Kireçburnu'nda 'Hoop İsmail Abi' dedirten dizi klişeleri hayatımızdan çıkardığı için geri gelsin. 

Tatilya

Geri Gelsin İstediklerimiz

İçerisinde alabora, masal dede, su kayağı gibi oyun parkurları olan Tatilya 1995'ten 2006'ya çocukların eğlence merkezi oldu. Çoğu çocuğun anılarının merkezi olan Tatilya tekrar açılsın. Çünkü bir nesil orada eğlenemedi. 

La Senza

Geri Gelsin İstediklerimiz

Son günlerde birçok kadını üzen, yeni gitmişken hemen geri gelmesi istenen iç çamaşırı firması. 

Ekşisözlük eski tasarım

Geri Gelsin İstediklerimiz

Sözlükçülerin yeni yeni alışmaya başladığı, göz yoran, keyif kaçıran, oldukça beyaz, bir hayli beyaz, hatta komple beyaz site tasarımı. 

Dizimag

Geri Gelsin İstediklerimiz

Geçtiğimiz yıllarda kapanan Dizimag tekrar açıldıktan sonra abonelik sistemine geçti. Dizi arşivi yeterli olmadığı için eski hali özlenen... 

Markiz Pastanesi

Geri Gelsin İstediklerimiz

İstiklal Caddesi'nde Şark Pasajı girişinde yer alan Markiz Pastanesi pastane, kafe ve restoran olarak hizmet veriyordu. Tarihi doku ve mimariyi lezzetli yemeklerle buluşturan mekan edebiyatçıların buluşma noktasıydı. 2003 yılında kapandı. 

Ali Sami Yen Stadı

Geri Gelsin İstediklerimiz

Köfte kokularının tüm çevreye yayıldığı, tezahüratların stadı inlettiği Ali Sami Yen Stadı, TTNET Arena'yı kabullenemeyenlerin mabedi. Burası yıkılmadan önce önemli konserlere de ev sahipliği yaptı. Taraftarlar için güzel hatıralar barındıran statta şu an konut projesi devam ediyor. Yani geri gelmesi imkansız olanlardan...

Müslüm Gürses

Geri Gelsin İstediklerimiz

Hangimiz düşmedik kara sevdaya, hangimiz sevmedik çılgınlar gibi? Bir dönem kendini jiletleyen gençlerle anılan Müslüm Gürses tam da çok geniş bir kitleye hitap etmeye başladığı dönem hayata veda etti. 

Yaşar Kemal

Geri Gelsin İstediklerimiz

Eserleri hala kütüphanelerin başucu kitapları arasında yer alan Yaşar Kemal'in fikir dünyasını farklı karakterlerden de okuyabilmeliydik.