Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Gelinlik Nasıl Kiralanır?

Nihat Erdoğan Gelinlik Nasıl Kiralanır?

“Her genç kızın hayali bir gün bembeyaz gelinlik giymektir” lafını duymayan kişi oldukça azdır sanırım. Modanın etkileri ile genç kızlarımız son yıllarda beyaz gelinliklerin yanı sıra kırmızı, somon, siyah ve daha birçok renkte gelinlik tercih ederken, bu ürüne sahip olabilme noktasında da farklılıklar var. Kiralama ise son yıllarda oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Kullanılması ardından belirli bir sürede gelinlikler alındığı noktaya geri teslim edilmekte.

Gelinlik Kiralama Nedenleri

Toplumumuzda kiralama denildiğinde, hele ki konu gelinlik ise akla gelen ilk neden maddi imkansızlıktır. Gelinlik kiralama nedenleri arasında en çok rastlanan sebepte budur. Ancak şöyle bir durum da var; gelinlik kiralama fiyatları ile satın alma fiyatları arasında aşırı bir fark yoktur. Yani size bin Türk Lirası’na kiralanan bir ürünün satış fiyatı da takriben bin üç yüz elli ile bin beş yüz Türk Lirası arasındadır. Sonuç olarak kiralama işleminden elde edilecek kar o kadar da fazla değildir. Hele ki kendinize özel dikilmiş bir gelinlik kiralayacaksanız bu aradaki fark daha da azalmaktadır.

Diğer bir güçlü neden ise gelinliğin muhafaza edilemeyecek olması. Özel bir elbise olması nedeniyle özel bir sakla yöntemi olan gelinlikler, kapladığı alanlar nedeniyle ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle çoğu gelin kiralama yöntemine girmekte ve gelinliğinden sadece tacını, buketini ve çantasını saklamaktadır.

Gelinlik Nasıl Kiralanır?

Gelinlik kiralamak için öncelikli olarak bir gelinlikçiye uğramalısınız. Gitmeden önce yapacağınız ufak çaplı bir model araştırması size yardımcı olacaktır. Gelinlikçi ile yapacağınız görüşme ardından ya size özel istediğiniz bir modelin dikimi gerçekleştirilir, ya da hazır modeller arasından istediğiniz bir gelinliği seçersiniz. Her iki farklı yolda da ödeyeceğiniz miktarda değişimler olacaktır. Kiralama işlemi ardından ihtiyaç duyulduğu tarihler arasında gelinliğiniz size temiz ve kullanılmaya hazır bir şekilde teslim edilecektir. Kullanılması ardından sizin de anlaşma gereklerini yerine getirmek şartıyla gelinliği en geç 1 hafta içerisinde teslim etmeniz beklenir.