Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Fırçasız Far Nasıl Sürülür?

Yıldız İnci Ayağ Fırçasız Far Nasıl Sürülür?

Gözleri çarpıcı hale getiren renk renk farlar gözlerin anlamını ve etkisini bir anda değiştirme özelliğine sahip makyaj ürünlerindendir. Kullanılan farlar sayesinde gözler puslu bir hava kazanabilir, daha iri ve göz alıcı hale gelebilir, olduğundan çekik gösterilebilir.

Farların uygulanması aşamasında sanıldığının aksine sadece fırça kullanmak gerekmez. Hatta tek renk uygulamasının dışına çıkarak birden fazla rengin değiştirildiği far uygulamalarında fırça ile başarı yakalamak zorlaşır. Far fırçasının kullanılmadığı zamanlarda farklı tekniklerle gözlere far sürülebilir. Üstelik bu sayede değişik renkler önceden karıştırıldığı zeminde test edilmiş olur.

Fırçasız Far Nasıl Sürülür?

Fırça kullanmadan far sürmenin en bilindik yöntemi parmaklar kullanılarak uygulama yapmaktır. Bunun için kullanılan bir diğer malzeme ise baş parmağın bilekle birleştiği kısımdır. Bu kısım, iki renkteki farın karıştırıldığı ve tonunun kontrol edildiği kısımdır.

Fırça kullanmadan far sürmenin ilk tekniği ten rengine yakın renklerden biri olan ten, şeftali ya da ekrunun kullanılmasıdır. Sürme işlemi parmak yardımıyla yapılır. Bu iş için en rahat kullanım sunan parmak işaret ya da yüzük parmağıdır. Parmakla alınan renk bütün göz kapağına yayılır. Daha sonra asıl uygulanmak istenen renk tonları yine parmaklar yardımıyla baş parmağının bilekle birleştiği kısımda karıştırılır ve istenen ton yakalanır.

İkinci renk uygulamasında karıştırılan far parmak yardımıyla gözün dış kısmından göz pınarına doğru sürülür. Farın yoğunluğu da yine dış kısımda fazla, içeri doğru az olacaktır. Bu denge iyi şekilde sağlanamazsa temiz bir parmakla fazla far alınabilir. Bu işlem basamağı tamamlandıktan sonra seçilen rengin bir ton koyusu kaş kemiğine uygulanır ve iki bölge arasında geçiş sağlanması için parmak hafifçe iki bölge arasında gezdirilir. Bu sayede gölgelendirme de doğal şekilde yapılmış olur.

Simli far kullanımı hakkında detaylı bilgi ve önerileri Simli Far Nasıl Kullanılır? yazımızda bulabilirsiniz.