Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Merve öztürk
Evde Kaş Nasıl Alınır?

Kaş, yüzün ifadesini belirleyen, yüz hatlarını en net şekilde ortaya çıkaran bölgedir. Kaş şekli mimiklerimizi, duruşumuzu ortaya çıkarır. Bu yüzden kaş, güzellik sırları arasında yer alır. Yanlış verilen kaş şekli, kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Küçücük bir dikkatsizlik var olan güzelliğinize ket vurabilir. Hal böyle olunca kaş alımına dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. 

Genellikle uzman kişiler tarafından, kuaför ya da güzellik merkezlerinde kaş düzelttirilebilir. Fakat her zaman aynı imkana sahip olunamaz. Bu yüzden kısa, basit bir kaç yöntemle evde de kaş alınabilir. Ayrıca hijyen açısından evde kaş almak daha sağlıklı olacaktır. Peki evde kaş nasıl alınır? Şöyle ki, birden fazla yöntem vardır ama iki şekilden bahsedeceğim. Birincisi, iple alma yöntemidir. Diğeri cımbızla alma yöntemidir. Aslında ağda ile de alınabilir fakat ağda ile almak çok riskli olacaktır.

  • Öncelikle kaşlar düzeltilir. Kaşa verilecek şekil belirlenir. Hatta istenen kaş şekli için, hafif bir kalemle kaş çizilir. Böylece çizginin dışında kalan yerler alınmış ve kaşın şekli bozulmamış olur.
  • Daha sonra pamuklu bir ip bir miktar kopartılır ve katlanır. Çift katlı olan ip birbirinin üzerine gelecek şekilde burulur. İpin bir ucu sağ elle diğer ucu sol elle tutulur.
  • Gergin tutularak kaştaki almak istenen bölgeye getirilir. İp, bir nevi makas görevi görmektedir. Bu yüzden ipin burulan ısmına kıl alınarak, ip iki ucundan ileri geri yaptırılır. Bu işlem istenen sonuç sağlanana kadar devam eder.
  • Diğer yöntem ise cımbızla almaktır. Cımbız alınmak istenen kıl üzerine getirilir ve kopartılır. Özellikle kaşın alt bölgesi cımbızla alınırken dikkat edilmelidir. Çünkü o bölge hassas olduğu için acıyabilir. 

Bu şekilde kaşlar düzeltilip alındıktan sonra, bebek pudrası sürülebilir. Bebek pudrası acı hissini almaya yardımcı olacaktır.