Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Ev Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

NİHAN YILMAZ Ev Ayakkabısı Nasıl Seçilir?Ev Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Evlerimiz şehrin gürültüsünden, kirliliğinden ve kalabalıklığından uzaklaştığımız korunaklı yuvalarımızdır. Tüm gün dışarıda kocaman bir kalabalığın içinde çalışıp duruyoruz. Ve bu yoğun tempo içinde bizi en çok zorlayan ise genellikle rahatsız oldukları halde giymek zorunda olduğumuz ayakkabılarımız oluyor. İş yerinde çalışan bir kadınsanız zorluk fazlasıyla artıyor, o topuklular üzerinde geçmesi gereken saatler tam anlamıyla işkenceye dönüşüyor. Günün sonunda kendimizi evimize attığımızda ise bizi bekleyen rahat pandufları geçiriveriyoruz ayaklarımıza.

İşte tam da bu noktada ev ayakkabılarının önemini anlıyoruz. Şıklıktan ziyade rahatlığın ön planda olduğu bu ev ayakkabılarının oldukça fazla çeşidini bulmak mümkün. Aynı zamanda her yaş grubuna ve cinsiyete göre seçenekleri de var. Animasyon karakterlerinden tuttuğumuz takımın sembollerine kadar her türlüsüne rahatlıkla ulaşabiliriz.Rahat ev terliklerinin bile her çeşidini bulmak mümkün.Düz tabanlı ve polar ev terliğinden ziyade topuklu ve rengarenk ev terlikleri bulmakta mümkün.

Ev Ayakkabısı çeşitlerini sınıflandıracak olursak:

*Panduf

*Ev terliği ( topuklu-topuksuz vs.)

*Sandaletler

*Babet tarzında panduflar

Seçenekleri zevkimize ve tarzımıza göre arttırabiliriz.

Ev ayakkabılarını seçerken rahatlık öncelikli beklentimiz olmalı. Şıklık ise kendi zevkimize ve hayal gücümüze göre değişiklik gösterebilir. Panduf ev ayakkabıları en fazla talep görenlerden. Genellikle hayvan figürlerinden oluşan bu sevimli ve sıcacık panduflar seçenekler arasında ilk tercih edeceklerimizden. Bu tür terlikler daha çok kışın kullanılabilir. Yine kış aylarında kullandığımız daha şık, uzun bot tarzında panduflar da renkli ve kurdeleli çeşitleriyle kullanıma sunulmuştur.

Yazın ev ayakkabılarında seçenekler biraz daha fazlalaşıyor. Rengarenk çeşitleriyle yumuşak dokulu ev ayakkabıları, parmak arası sandalet ev terlikleri, babet tarzında ev ayakkabılarıyla birlikte ev terliği seçiminde pek çok seçenek karşımıza çıkıyor.