Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

esra nur altın Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

   Esmer kızları güzel yapan tek şey tenlerinin rengi değil, doğru makyajla ulaştıkları mükemmel görüntüdür. Hangi tonları kullanacağını bilen esmerler,  güzelliklerine güzellik katan bir makyajla bütün dikkati üzerlerine çekebilriler.

  • Esmer tenlere göre çok çeşitli fondöten tonu bulunmaktadır. Esmer  tene sahip kadınlar öncelikle ciltlerinin yağlı veya yağsız olmasına göre fondöten seçmelidirler. Seçtiğiniz fondöteni bileğinizde ya da burnunuzda deneyip güneşteki görüntüsüne dikkat edin. Göz çevresinde kullanmamanız önerilir.
  •  Esmer tenli kadınlar fondötenden çok pudrayı tercih etmelidir. Pudra kapatıcılığına dikkat edilerek seçilmelidir. Esmerler yağsız toz pudra kullanmalıdır. Pudra cildin nefes almasını sağladığı için önerilmektedir.
  •  Allık seçiminde esmer tenliler kahverengi ve şeftali tonlarını tercih etmelidirler. Pembe rengi hoş görünmeyebilir. Kaliteli ve yumuşak bir fırça kullanılarak sürülmelidir. Akşam makyajında normal kullanılandan daha koyu tonda allık kullanılmalıdır. Elmacık kemiklerine öncelikle bir bronzlaştırıcı uygulanarak doğal ışıltılı bir görünüm sağlanır.
  •  Esmerler göz makyajı yaparken, altın rengi, mor, gri, kahve tonları. Bakır renklerini kullanmalıdır. Kaşlardaki boşluklar da siyah ya da kahve tonlarındaki kaş kalemiyle doldurulmalıdır. Esmer tenlilerin iki kat rimel sürmesi ve eye liner çekmesi önerilir.
  • Koyu renk saç ve mavi göze sahip esmer tenliler mürdüm, zümrüt yeşili ve koyu kahve renkleri ile gözlerini ön plana çıkarabilirler. Mavi renk kullanmak gözlerinizin rengini gölgede bırakır.
  • Koyu saç rengi ve yeşil gözlere sahip esmer tenliler mor, koyu yakut kırmızısı, amber kahvesi gibi renkleri kullanarak gözlerini vurgulayabilirler. Yeşil ve turkuaz kullanımından kaçınmalıdırlar.
  • Koyu saç rengi ve kahverengi gözlere sahip esmer tenliler ise koyu şarap rengi, koyu menekşe rengi, koyu yeşil renklerini kullanarak müthiş bakışlara sahip olabilirler.
  • Esmer tenliler ruj sürerken çerçeveye çok da gerek yoktur. Ama kullanmak hoşunuza gidiyorsa kahve tonlarında çerçeve yapılmalıdır. Koyu tene sahip olmanız koyu renk ruj kullanmanız gerektiğini göstermez. Kırmızı tonları akşam daha hoş görünür, gündüz ise renkli nemlendiriciler ten renginize uygun olacaktır.
  • Pembe renk yerine dudaklarınızda vişneçürüğü ya da kiremit rengi kullanmanız önerilir. Çünkü pembe renkler daha solgun ve silik dudaklar elde etmenize sebep olur. Koyu renkler dudaklardaki vurguyu arttırır.