Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirginleştirilir?

Melike BABİL
Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirginleştirilir?

Yüzün ifadesini tamamen değiştirme özelliği olan dolgun elmacık kemikleri, çoğu kadının sahip olmak istediği stediği bir özelliktir. Daha canlı ve belirgin bir ifade kazandırmak için birkaç makyaj hilesine başvurulabilir. Geçici bir yöntem de olsa bu makyaj hilesi ile gün içerisinde elmacık kemikleri daha dolgun görünecektir.

Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirginleştirilir?

  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için gölgelendirme, aydınlatma ve renklendirmeden yararlanılabilir. Bu işleme başlamadan önce elmacık kemiklerinin yeri belirlenir. 
  • Elmacık kemiklerini makyajla belirginleştirirken öncelikle mat tonlarda bronzer, fondöten ya da pudra edinmek gerekir. Önerilen ürünlerden biri tedarik edildikten sonra elmacık kemiğinin altındaki hat boyunca sürülür ve makyaj fırçası yardımı ile bu geçiş yumuşatılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gölgeleme yaparken, elmacık kemiğinin üzerine ya da altına taşırma yapmamaktır. Bunun için kesik uçlu fırça kullanılabilir ya da fırçanın üzerine parmaklar ile bastırılarak fırçanın sivrilmesi sağlanabilir.
  • Gölgelendirme işleminden sonra allık elmacık kemiklerinin üzerine, en belirgin noktadan şakaklara doğru yatay şekilde uygulanır. Yine bir fırça yardımı ile gölgeleme ile allığın kesiştiği nokta dağıtılır. Yanakların canlı görünmesi için makyaja uygun tonlarda allık kullanılmalıdır.
  • Son olarak aydınlatıcı elmacık kemiklerinin en üst kısmına sürülür. Doğal bir görünüm elde etmek için fırça yardımı ile küçük dokunuşlar yaparak aydınlatıcı dağıtılır.
  • Gölgelendirme, renklendirme ve aydınlatma işleminden sonra doğal bir görünüm elde etmek için renkler yumuşatılmalıdır.

Makyajla yüz hatları değiştirmede dikkat edilmesi gerekenleri Makyajla Yüz Hatları Nasıl Değiştirilir? yazısından okuyabilirsiniz.