Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Ekose Gömlek Nasıl Giyilir?

Meltem Özen
Ekose Gömlek Nasıl Giyilir?

Ekose gömlekler her mevsim giyilebilen parçaların başında yer alır. Spor görünümdeki kareli gömlekler günlük stilde sıklıkla tercih edilir. Hemen hemen her renkte ekose gömlek çeşitlerini bulabilmek mümkündür. Peki ekose gömlekler en doğru şekilde nasıl giyilir?

Ekose gömleklerin en iyi tamamlayıcısı kot pantolonlardır. Her türde kot pantolonla giyilebilir. Özellikle yırtık kotlarla cool bir görünüm yakalanabilir. Ekose gömlek içine, siyah ya da beyaz renkte salaş tshirtler giyilebilir. 

Yaz aylarında ekose gömlekler kot şortlarla ve farklı renklerdeki şortlarla da uyumlu olacaktır. Bu kombin ile ekose gömleklerin bel kısmına düğüm atılarak göbek açıkta bırakılabilir. Tercih edilen ayakkabı, sneakerlar ya da düz sandaletler olmalıdır. 

Kış aylarında ekose gömleklerin üzerine bisiklet yaka kazaklar ve sweatler giyilebilir. Bir kısmı gözüken ekose gömlek oldukça tarz duracaktır. Altına dar paçalı siyah ya da lacivert pantolonlar tercih edilebilir. Spor tarzdaki botlar, postallar ve casual ayakkabılar giyilebilir. 

Ekose gömlekler, dar mini eteklerle ve deri çan eteklerle de uyumludur. İçe slogan baskılı bir tshirt ile giyilebilirler. Yine gömleğin bel kısmına düğüm atılarak daha cool bir görüntü oluşturulabilir. Etekli seçimler hem yaz hem de kış aylarında uygulanabilir. Kışın külotlu çoraplarla giyilmelidir. Soğuk havalarda ekose gömleğin üzerine kazak giyilebilir. 

Ekose kumaşı spor tarz için uygun olduğundan, klasik çanta kullanımından kaçınılmalıdır. Spor tarzdaki postacı çantalar ya da büyük torba çantalar tercih edilmelidir.