Dolap Kulpu Nasıl Seçilir?

Yıldız İnci Ayağ Dolap Kulpu Nasıl Seçilir?

Basit bir nokta gibi görüldüğü için çoğu zaman görmezden gelinen dolap kulpları dolabın albenisini ön plana çıkaran ya da tam tersi dolabı gözünüzde basitleştiren önemli bir ayrıntıdır. Dolapların rahat açılıp kapanmasını sağlayan kulplar tutuş kolaylığı sağlaması, yumuşatılmış kenarları ve dayanıklı olmaları yönüyle seçimleri aşamasında iyi düşünülmeli, daha sonra satın alınmalıdır.

Dolap kulpları nasıl seçilir?

  • Dolap kulbu seçerken iki sınıflama yapmanızda fayda var. Bunlardan birincisi görünüm açısından tercihleriniz, ikincisi ise kullanım açısından tercihleriniz şeklinde olmalıdır.
  • Hızlı hareket ederken çoğu zaman çarptığımız, bu nedenle de vücudumuzda küçük morlukların oluşmasına neden olan bir parça olarak dolap kulplarını seçerken kenarları fazla sivri olan modellerden kaçının. Bunun yerine daha yuvarlak hatları olan, kenarları yumuşatılmış modelleri tercih edin.
  • Dolap kulpları sık sık toz tutan ve kirlenen ayrıntılardır. Bu nedenle kolay silinebilir özellikli olmalıdır. Fazla girinti çıkıntılı kulplar temizlenme aşamasında sorun yaratır.
  • Dolabınızın tarzına uygun kulp seçmeye özen gösterin. Klasik ya da avangard bir tarz taşıyan dolaba modern çizgileri olan, basit bir kulp seçmeyin. Aynı şekilde daha spor, modern bir dolaba taşlı, işli bir kulp seçmeyin.
  • Dolabınızı kullandığınız mekan ayrıntıların olduğu, gözü meşgul eden bir mekansa dolap için seçeceğiniz kulplaınr daha sade ve mat olmasında fayda var.
  • Sade ama iddialı bir mekanda kullanacağınız dolabınız için parlak metal kulplar seçebilirsiniz.