Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Meltem Özen
Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyajı en çok gösteren nokta gözlerdir. Abartılı göz makyajı günlük hayatta ağır durur ve kullanımı kolay değildir. Günlük hayatta doğal tonlardaki göz makyajının tercih edilmesi hem makyaj yok hissi yaratır hem de kişiyi rahatsız etmez. 

Peki en doğru doğal göz makyajı nasıl yapılır?

Göz makyajının kalıcı olması için far bazı kullanılmalıdır. Çeşitli markaların far bazlarını satın alarak makyaj öncesinde uygulayabilirsiniz. Far bazı ile sürdüğünüz far, gözünüzde daha uzun süre bulaşmadan kalır. Özellikle topaklanmalardan şikayetçi olanlar far bazlarını kullanmalıdırlar. Far bazının ardından göz altı halkaları kapatıcı yardımı ile kapatılmalı ve cilt makyajı tamamlanmış olmalıdır. 

Doğal göz makyajı için olmazsa olmaz tek parça nude tonlardan oluşan bir far paletidir. Nude tonlar tamamen doğal duran tonları içerir, abartıdan uzaktırlar. Seçilen renk göz kapağına sürülerek fırça yardımıyla dağıtılır. Aşırı simli nude farların kullanımından kaçınılmalıdır. Mat özellikte olanlar daha doğal duracaktır. 

Sürülen nude farın ardından kirpik diplerinden olabildiğince ince biçimde eyeliner ya da dipliner sürülmelidir. Eğer iyi şekilde eyeline sürmeyi bilmiyorsanız, hiç kullanmayabilirsiniz.

Kaş çizgisinin altına sürülen aydınlatıcı ile kaşlar daha kalkık durur ve göz makyajı daha da ortaya çıkar. Bu nedenle kaş altlarınıza hafifçe aydınlatıcı sürebilirsiniz.

Göz makyajının son dukunuşu rimeldir. Tercih ettiğiniz rimeli diplerden uçlara doğru hafif hareketlerle sürün ve doğal göz makyajınızı bitirin.