Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ

Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenir?

İddialı duruşuyla yıllardır modası geçmeyen uzun çizmeler sonbahar-kış kreasyonlarının klasik parçalarından biridir. Uzun boylu ve vücudu düzgün kadınlarda daha iyi duran dizüstü çizmelerden kısa boylu ve kilo problemi olanların uzak durması gerekir. 

Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenir?

Dizüstü çizmeleri ön plana çıkaran kombin parçaları diz üstündeki eteklerdir. Kısa etekler sayesinde kullanılan çizmeler ön plana çıkarken kombin de başarıya ulaşmış olur. Ancak bu kombini tamamlayan etek boyu çok iyi ayarlanmalıdır. Bütünlüğü oluşturacak etek için kısa boy tercih edilmemelidir. Bunu yapmak, dikkatleri bacaklara çekeceği için çizme kombini başarısız olur. Yine diz kapaklarındaki etek boyu çizmenin anlamlı bir görüntü oluşturmasını gölgeler. Bir ortalama çıkarmak gerekirse diz kapaklarından 10 -12 cm yukarıda kalan etek boyu dizüstü çizmeleri tamamlamayı destekleyen etek boyu kabul edilebilir.

Dizüstü çizmeleri tamamlayan etek modeli kalem eteklerdir. Uzun çizmelerin zarafetini ortaya koymak için bu model etekler idealdir. Bahsedilen kombin için en uygun dizüstü çizmeler ise şıklığı temsil eden yüksek topuklu klasik çizme modelleridir.

Klasik çizginin dışında daha spor ve rahat bir görünüm yakalamayı amaç edinenlere önerilecek kombin parçaları bacağı tamamen sarmayan, hafif bol duran, topuksuz ya da küçük topuklu bir dizüstü çizme ve bunu tamamlayan pileli bir etektir. Rahatlığı simgeleyen kombini şık ama sade bir bluz ve spor kesimli bir ceketle bütünleştrmek yerinde bir karar olur.

Etek tercihinin dışına çıkarak dizüstü çizmeleri pantolonla tamamlamak için dikkat edilecek en önemli nokta seçilen pantolonun dar paça olmasıdır. Spor bir tarzın tamamlayıcısı olarak tercih edilen uzun çizmeler düz taban ve spor modellerde seçilmeli ve dar paça pantolonlarla tamamlanmalıdır. Üzerine seçilecek kısa ya da uzun bir kot ceket tarz duracaktır. Kumaş pantolonlarla kullanılacak dizüstü çizmeler ise çok fazla klasik olmayan, aynı zamanda modern ve şık duran modeller arasından belirlenmelidir.

Siyah kotun nasıl kombinlenebileceğini Siyah Kot Nasıl Kombinlenir? yazısından okuyabilirsiniz.