Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Deri Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Mustafa Başaran
Deri Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Kimileri için bir tutku, kimileri içinse giymeye çekinilen bir kıyafet olan deri pantolon doğru kombinlendiğinde her vücut tipinde ve tarzdaki kişilerin rahatlıkla giyebileceği bir kıyafet olabilir. Havalı ve yalın bir şıklık için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Vücuda Göre Tercih Yapılmalı

Deri pantolonun en temel özelliği vücudu sarması ve bol bir şekilde giyilmemesidir. Bu nedenle bacak, kalça ve basen bölgesini doğrudan öne çıkarır. Uzun ve ince bacaklı, dar kalçalı kadınlar deri pantolonları istedikleri şekilde kombinleyebilir. Ancak bunun tam tersi bir vücut yapısına sahip kadınlar, bu pantolonları salaş, üst bedenlerini ve kalçalarını örtecek giysiler ile kombinlemelidir.

Romantik ve Feminen Kombinler

Her zaman feminen yanını ön plana çıkarmayı seven, romantik, asil bir duruşla karşısındakileri büyüleyen kadınlar deri pantolonlarla da bu tarzlarını sürdürebilir. Pembe, beyaz kaşmir kazaklar ile deri pantolonun görünümünü yumuşatabilirler. Her çeşit kürk ve peluş da deri pantolonun feminen havasını farklılaştırır. Topuklu ayakkabılar ve şık bir çanta ile kombin istenilen havaya sokulur.

Spor Tarzla Rahat Görünüm

Deri pantolon sadece deri çizme, bot ve ayakkabılar ile değil spor ayakkabılarla da kombinlenebilir. Beyaz basic bir tişört, beyaz spor ayakkabılar, deri bir ceket ya da spor kesim ceketler ile hem rahat hem de spor bir tarz yakalanır. Spor kombinlerde özellikle siyahın dışında bordo, lacivert gibi renklerde deri pantolonlar da tercih edilebilir. Böylece hem renkli, hem spor hem de canlı bir görünüme kavuşulabilir.

Feminen Kombinler İçin Deri Pantolon

Feminen çizginin seksi ve sert duruşunu seven kadınlar, deri pantolonu kullanarak tarzlarıyla uyumlu kombinler oluşturabilir. Deri ceketler, deri botlar ve çizmeler, uzun, koyu renk paltolar, koyu renk boğazlı kazaklar ile kombinlenen deri pantolonlar, ortamlarda dikkatleri üzerine çekecek bir hava yakalanmasını sağlar. Feminen deri pantolon kombinlerine son dokunuş ise büyük, kocaman ve evrak çantasına benzeyen kol çantaları ile yapılır.

Deri kıyafetlerle kombin yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini Deri Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilir? yazısından okuyabilirsiniz.