Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Deri Etek Nasıl Kombinlenir?

Nur Tuna Özcan
Deri Etek Nasıl Kombinlenir?

Sonbahar ve kış aylarında daha çok tercih edilen, son zamanların en trend parçalarından biri olan deri etekler şık ve iddialı giyinmekten keyif alanlar için ideal bir seçimdir. Vücut tipine ve çeşitli zevklere uygun farklı modellerdeki deri etekleri birçok şekilde kombinlemek mümkündür.

Son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan deri eteklerin pek çok renk alternatifi mevcuttur. Zayıf ve asil görünümü sağlayan siyah deri etek tercihi için üste giyilecek herhangi bir renk ve kumaş rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Siyah deri etek siyah renkli üstlerle klasik bir kombin oluştururken, denim gömleklerle oldukça trend ve şık bir görünüm yakalanabilir.

Deri eteklerde farklı ve çarpıcı renk seçenekleri mevcuttur. Zevke göre seçilmiş canlı renklerdeki deri etekleri, sade bluz ve gömleklerle kombinlemek mümkündür.

Deri eteklerin üstüne rahatlıkla deri veya kot ceket kombini yapılabilir. Renkli deri eteklerinin üzerine siyah deri ceket tamamlayıcı bir etki oluşturabilir. Yandan fermuarlı deri ceketler düz ve simetrik olanlarına göre deri etek üstünde oldukça trend bir görünüm sağlayabilir.

Aksesuar Seçimi

Deri etek kombininde aksesuar olarak çanta seçimi oldukça dikkat çekicidir. Düz ve süet derili çantalar kombini tamamlarken, bez ve rugan çantaların kullanılması önerilmez. Siyah etek üzerine her türlü renk çanta uyum sağlayabilir, ancak renkli deri etek kombinlerinde, seçilen rengin uyumuna dikkat etmek gerekir. Renkli deri etekler ile kullanılacak çantalar etek ile tezat renklerde olursa iddialı parçaların daha kolay ortaya çıkması sağlanabilir.

Ayakkabı Seçimi

Deri etek kombininde tamamlayıcı ve en çok dikkat çeken parça ayakkabılardır. Daha çok sonbahar ve kış aylarında tercih edilen deri etekler siyah mus çorap ve siyah botlarla oldukça uyum sağlar. Diz üstünde kalan deri etekler uzun çizmelerle kombinlenirken diz altında kalan boyları için bilekte biten bootie tercihi daha şık bir görüntü sağlar. Daha sıcak havalarda ise ten rengine uyumlu çoraplarla birlikte babet tercihi yapılabilir. Zincir aksesuarlı bot ve çizmeler deri etek kombinlerinde kullanılabilir.