Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Deri Çanta Nasıl Temizlenir ?

Uğur Cuntay Deri Çanta Nasıl Temizlenir ?

Deri çantalarınızı çok basit yöntemler uygulayarak uzun yıllar kullanabilirsiniz. Deri çantalara bakım yapılmadığı takdirde kuruma ve çatlamalar oluşmaktadır. Düzenli olarak deri çantalarınıza bakım yaparsanız hem yeniliğini koruyacak hem de kullanım süresini uzatmış olacaksınız.

Deri çanta temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Deri çantalarınızı hafif nemli ve sabunlu bezlerle silebilirsiniz. Bu işlem yapılırken küçük ve dairesel şekilde silinmesi gerekmektedir.
  • Çantanızda bulunan kimyasal içerikli maddelere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Aseton, parfüm, krem gibi maddeler döküldükleri takdirde derinin rengini değiştirerek, geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabilir.
  • Kullandığınız parfüm ve deodorantları deri çantalarınızın üstüne gelmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede çantanızda oluşabilecek lekeleri engellemiş olursunuz.
  • Deri çantalarınızı kullanmadığınız zamanlar da çantanın formunu korumasını sağlamak amacıyla içini gazete ile doldurmanız gerekmektedir.
  • Çantanızın renginin solmasını engellemek için güneş görmeyen yerlerde ve özel saklama kılıflarında saklayınız. Bu kılıfları çanta satan mağazalarda bulabilirsiniz. Aynı zamanda deri çantalar için üretilmiş olan özel deri besleyici ve koruyucu yağlarla bakım yapabilirsiniz. Bu sayede hem çantanızı ilk günkü renginde ve parlaklığında uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  • Islanmış olan deri çantalarınızı ısı vererek kurutmamanız gerekmektedir. Pamuklu kuru bir bez yardımıyla silinmeli ve ardından oda sıcaklığında kendi halinde kuruması beklenmelidir.
  • Deri çantanızı cilalayarak yağışlı havalarda çantanızı dış etkenlerden korumuş olursunuz. Çantanızın üstünde su lekeleri varsa, çantayı kısa bir süreliğine su buharında tutunuz sonra kurumasını bekleyiniz ve cilalama işlemini çanta kuruduktan sonra uygulayınız.