Dekorasyonda Yapay Çiçek Nasıl Kullanılır?

Yıldız İnci Ayağ Dekorasyonda Yapay Çiçek Nasıl Kullanılır?

İç mekan tasarımlarında göze çarpan ayrıntılar oldukça dikkat çekiciidir. Bu ayrıntıların başında ise aksesuarlar ve çiçekler gelmektedir. Çiçekler rengarenk görünümleri ve mis kokularıyla salon, oturma odası, koridor, hatta yatak odalarını şenlendirmeye hazırdır. Ancak tüm güzelliklerine rağmen çiçekler özel bakım ister ve bu yüzden çoğu zaman iç mekanlarda canlı çiçek yerine yapayçiçek tercih edilir.

Dekorasyonda yapay çiçek nasıl kullanılır?

Dekorasyon yaparken yapay çiçeklerden yardım alabilirsiniz. Özellikle soft renklerin ağırlıkta olduğu odalar oldukça şık bir o kadar da sade bir görünüm sunar. Bu sadelik bazen sizi rahatsız edebilir, zamanla sıkılmanıza neden olur.

Klasik bir tasarım için masa üzerinde vazolar kullanarak salonlarınızı renklendirebilirsiniz. Çiçekte renk hemen her tonda dekorasyona uyum sağlar. Füme tonlarda bir salonunuz varsa bu renk fazla ölü bir görünüm oluşturacağından masa üstüne vazolarda turuncu, sarı gibi sıcak renklerle mistik bir rüzgar estirebilirsiniz.

Yapay çiçekleri sadece vazoda kullanmak zorunda değilsiniz. Bu kullanımın dışında yine masa üzerinde ya da orta sehpalarda sergileyebileceğiniz aksesuar olarak kullanılan tabaklarda yapa çiçekler kullanabilirsiniz.

Salonunuz ya da oturma odanızın ağırlıklı rengi tek bir renkse (örneğin çiçek kullanacağınız mekan sadece ekru tonlarında dekore edilmiş olabilr ya da sadece kahverenginin hakim olduğu bir mekan olabilir) bu mekanlarda rengarenk, yapay çiçekler tercih etmelisiniz. Buna karşın birçok rengin birarada kullanıldığı mekanlarda yapay çiçek kullanmak istiyorsanız tek renk yapay çiçekler kullanmalısınız. Rengarenk döşenmiş mekanınızda sadece kırmızı, sadece beyaz ya da sadece mor renkteki yapay çiçekler mekana oldukça farklı ve samimi bir hava katacaktır.

Değişik tasarımlardan hoşlanıyorsanız beyaz bir fenerin içine renkli çiçekler koyarak banyolarınızı renklendirmeniz mümkün.

İç mekanların dışında balkonlarda da yapay çiçekler kullanabilirsiniz. Üstelik bu sayede sadece yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de renkli bir şölen sunabilirsiniz. Bunun için renkli kovalar edinip bu kovaların içine istediğiniz renklerde çiçekler koyun, işte bu kadar basit!