Dekorasyonda Kırmızı Nasıl Kullanılır?

Yıldız İnci Ayağ Dekorasyonda Kırmızı Nasıl Kullanılır?

Dekorasyon tercihlerinde dönemin trendleri fazlasıyla etkisini gösterir. Trendlerin etkisiyle birlikte renklerin kurduğu temel hakimiyetlerle ilgili bazı kurallar da vardır ve dekorasyonu yapan kişi tarafından bunların göz önünde bulundurulması gerekir.

Kırmızı renk dekorasyonda nasıl kullanılır?

Kırmızı oldukça iddalı ve çarpıcı bir renktir. Bundan dolayıdır ki herkes kırmızı rengi taşıyamaz. Bu, dekorasyonda da kıyafette de böyledir. Öyleyse kırmızıyı kullanmaya karar verdiyseniz belli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Kırmızıyı ana renk olarak belirlememiş olabilirsiniz. Bunun yerine dekorasyonu kırmızıyla tamamlamak istiyorsanız sizin en büyük yardımcınız küçük ya da büyük objeler olacaktır.

Eğer dekorasyonu kırmızıyla şenlendirmeye karar verdiğiniz mekan oturma odanızsa kırmzı bir puf hem ergonomik hem de şık bir görünüm sunacaktır. Üstelik kırmızı puf sayesinde dekorasyonu oldukça başarılı şekilde tamamlamış olursunuz.

Oturma odasından devam edeceksek kırmızı bir lambader ne de şık duracaktır. Klasik lambader modellerine bakma şansınız yanında değişik modellerdeki lambaderlere şaşırmaya hazır olun.

Oturma odanızın dekorasyonunda kırmızıyı görmek istiyorsanız sık kullanılan bir uygulama, perdelerle uyumlu kanatlar ya da fonlardır. Kırmızı kanat ya da fonlar sayesinde dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Televizyon ünitesinde kullanacağınız kırmızı küçük bir obje kendi küçük, etkisi büyük bir durum yaratacaktır. Örneğin kırmızı bir saat kullanım açısından da faydalı olacaktır.

Siyah ya da beyaz rengin ağırlıkta olduğu mekan salonunuzsa kırmızı tonlardaki resim çerçeveleriyle salonu şenlendirebilirsiniz. Kırmızı renklerdeki çerçeveler isterseniz sizin düğün ya da kır gezisi fotoğraflarınızı isterseniz çocuğunuzun fotoğraflarını sergilerken dekorasyona da hizmet etmiş olur.

Salonlar için kırmızı rengin tonlarını taşıyan tablolar dekorasyonunuzu başarıyla tamamlamaya yardımcı olacaktır. Bu noktada tablonun tamamen kırmızı olmasından ziyade birkaç farklı renkgin harmanlandığı kırmızı tablolar tercih edin. Bu sayede tabloyu koyu bir renkle boğmamış olursunuz.

Salonda kırmızı rengi dekorasyona dahil etmek için bir şansınız da kırmızı sevimli mumlar. Mumların boyutunu belirlemek ise tamamen size kalmış. Büyük mumlardan seçerseniz zemine koyarak dekorasyonu tamamlayabilir, küçük mumları ise masa ya da konsolun üzerinde sergileyebilirsiniz.