Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Damla Gözlük Nasıl Kullanılır?

Atilla Çeçe
Damla Gözlük Nasıl Kullanılır?

Yılların geçmeyen modası damla gözlükler bu sezon da revaçta. Bahar ayları yaklaşıyorsa güneş gözlüklerini hazırlamakta yarar var. Kimi zaman sağlık için, kimi zaman güzelliğinize güzellik katmak için, kimi zamansa gözlerinizi saklamak için kullandığınız gözlükler nasıl kullanılmalı? Damla gözlük hangi tip yüzlere yakışır?

Damla gözlükler çoğu yüz tipine yakışsa da, küçük yüz tipine sahip olanların kaçınması gerektiği bir modeldir. Çünkü yapısı gereği yüzünüzü ve elmacık kemiklerinizi kapatacaktır. Bu nedenle küçük yüzlerde emanet duran bir modeldir. Diğer yüz tipleri için uygun olan bu model, her güneş gözlüğünde olduğu gibi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilmesi için güvenilir, orjinal bir model olmalıdır.

Köşeli bir yüz tipine sahipseniz saçlarınıza hafif dalgalar verip açık bırakırmalısınız. Oval bir yüz tipiniz varsa saçınızı kıyafetinize ve gideceğiniz yere göre dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Damla gözlüğü sahilde güneşlenirken bikini ile kullanabileceğiniz gibi günlük hayatta spor tarzınızı tamamlamak için de kullanabilirsiniz. Özellikle aynalı damla gözlükler bu yılın trendlerinden biri. Yapısı gereği spor olan bu gözlükleri işe giderken veya klasik bir kıyafet ile uydurmak isterseniz siyah ve aynalı olmayan damla gözlük tercih etmelisiniz.

Unutmayın, her güneş gözlüğünde olduğu gibi damla gözlüğün de orjinal olması önemlidir. Güneş gözlükleri her ne kadar güzel bir aksesuar olsa da asıl amacının gözlerinizi korumak olduğunu unutmamak gerekir.