Çocuklar İçin Nasıl Birikim Yapılır?

Tayfun Kara Çocuklar İçin Nasıl Birikim Yapılır?

Çocuk birikim hesapları sayesinde kendinize müşteri yetiştirebilirsiniz. Çeşitli yaş gruplarının eğitim giderleri ve ihtiyaçlarına hitab eden bir çocuk hesabı geliştirin. Yetişkinliğe de uzanacak sağlıklı iktisat alışkanlıkları geliştirmek için heycan verici teşvikler ve eğitim fırsatları sunun.

1-12 Yaş Arası
Güçlü tasarruf alışkanlıkları erken başlar. 1 ve 12 yaş arası çocukları eğitirken aynı zamanda da ödüllendirecek birikim hesapları oluşturun. Bu genç hesaba bir kimlik kazandırabilmek için sempatik bir birikim klübü maskotu tasarlayın.

Hesap açıldığında müşteri temsilcinizin çocuğa verebileceği bir hediye belirleyin. Aynı zamanda birikim bilgileri, boyama sayfaları, boya, çıkartmalar, kalemler ve hatta maskotunuzu temsil eden ufak bir de peluş hayvan içeren kitapçıkları da unutmayın.

Hesabı çocuğun her ödemesinde bir teşvik primi alabileceği şekilde tasarlayın. Örneğin, çocuklar bankaya yaptıkları her birikim ödemesi için çıkartma veya oyuncak para alabilir. Çıkartma veya oyuncak paralar hediye veya ödüller için biriktirilebilir. Çocuk ne kadar çok para biriktirirse, o kadar çok hediye kazanma şansı olur. Örneğin, 10 TL'lik bir yatırım için çocuk tişört gibi bir hediye kazanabilir. iPod veya dizüstü bilgisayar gibi daha pahalı hediyeler de verin.

Küçük yatırımcılarınızın yaşına uygun oyunlar, eğitici bilgiler ve kelime ve çöpçü avı gibi yarışmalar içeren özel bir genç-birikim sitesi kurun. Bu konuda eğitici bilgiler bulabileceğiniz pek çok ekonomi kaynağı mevcuttur.

13-18 Yaş Arası
Ergenlik dönemleri çocuklara tasarruf ve kredi alışkanlıklarının alabilecekleri faiz oranlarını etkilediğini öğretmek için harika bir zamandır. Ekonomik sorumluluğu ve iyi tasarruf alışkanlıklarını düşük kredi faizleri ve ergen-dostu teşviklerle ödüllendiren ergenlere özel tasarlanmış hesaplar oluşturun.

Gençlere özel birikim ve hediye kartlarıyla dolu bir hesap cüzdanıyla hoşgeldin deyin. Örneğin, bölgenizde gençlere hitap eden mağaza ve restoranlar için indirim kartları, iTunes hediye kartları ve aynı zamanda cüzdana sığabilecek boyutta ve birikim yapmanın prensiplerini listeleyen bir lamine kart sunabilirsiniz.

Otomatik ve bireysel kredi oranlarını tasarruf ve hesap hareketlerine ilgiyi teşvik etmek için düşürün. Hizmetlerinizi bir ergenin ilk arabasını veya bilgisayarını almak için bir aracı niteliğinde tanıtın.

Hazırladığınız hesap paketine internet bankacılığını da dahil ederek gençlerin birikim ve harcama alışkanlıklarını takip etmesini sağlayın. Gençlerin hesaplarına özel bir website içeren bir internet paketi oluşturun. Bu pakete eğitici iktisat bilgileri ve birikim avantajları sağlayan e-posta uyarıları ya da üniversite giderleri için nasıl para biriktirilebileceği konusunda ipuçlarını da dahil edebilirsiniz.

18-24 Yaş Arası
Yirmili yaşlarındaki müşterilerinizin gerçek bankacılık dünyasına geçmesine yardımcı olabilecek genç yetişkinlere özel bir hesap hazırlayın.

Bu hesabı, ev veya araba kredilerinde yapılan indirimler gibi teşviklerde sadece daha fazla faiz oranı sunarak tıpkı sıradan bir birikim hesabı gibi tasarlayabilirsiniz.

Müşteri doğrudan para yatırmayı seçtiği takdirde hizmetinize ücretsiz bir bankamatik kartı, ücretsiz online fatura ödeme, internet bankacılığı, ücretsiz limit aşımı uyarısı ve ödül veya teşvik primlerini de dahil edin. Ödül bir banka ürününde faiz artışı veya azaltımı ya da sanal veya yerel mağazalarda kullanılabilecek hediye kartları gibi somut birşey de olabilir.

Genç-yetişkin kulüp üyeleriniz için ilk evim seminerleri gibi eğitici toplantılar da düzenleyebilirsiniz.