Büyük Lastiklerin Avantajları

Tayfun Kara Büyük Lastiklerin Avantajları

Arabanızın görüntüsünü değiştirmek için sayısız opsiyon vardır: cam renklendirmeleri, farklı boyalar, kanatlar veya spoilerlar ve gövde modifikasyonları sadece birkaç örnektir. Aracınızın sürüş deneyimini geliştiren estetik opsiyonlardan biri de lastik boyutlarınızı büyütmektir. Büyük lastikler standart lastiklere göre daha pahalıdır, ancak biraz daha fazla masraf yaparak ufak lastiklere göre kayda değer avantajlar sağlarsınız.

Yol Tutuş
Virajları yüksek hızda dönmek tehlikeli olabilir. Hızlı viraj dönen bir aracın lastiklerinden genelde cırlama sesi duyarsınız. Bu durum genelde lastiğin yüzey alanının düşüklüğü sebebiyle yolu tutamayarak kayması nedeniyle oluşur. Daha geniş çaplı lastikler yere daha çok basarak daha yüksek yüzey alanı oluştururlar.

Güvenlik
Arabanın hızlı durabilmesi güvenliğini arttırır, bir taşıtı sürerken bir şeye çarpmadan hızlıca durabilmeniz faydanıza olmaktadır.

Görüş Açısı
Aracın lastiğini daha büyük bir lastikle değiştirmek aracın genel yüksekliğini de arttırır. Bu durumun avantajı daha büyük lastik aracınızı yükselteceğinden görüş açınızı da arttırır.

Pürüzsüz Sürüş
Aracın gidişi – sürüşün pürüzsüzlüğü veya sarsıntısı—aracı alma isteğinizde ve araç için verilecek ücrette fark yaratabilir.