Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Bronz Tene Hangi Renk Ruj Sürülür?

Dilara Bozdağ
Bronz Tene Hangi Renk Ruj Sürülür?

Bütün kadınlar güzeldir sözünü bakımlı olan kendini tanıyan kadınlar güzeldir olarak değiştirmek daha doğru olacaktır. Makyaj biz kadınların güzellik ilacıdır. Moralsiz, yorgun, hasta, keyifsiz depresyonda olsanız bile yüzünüzde uygulayacağınız ufak birkaç dokunuş  size hayat verecektir. Solgun teniniz aydınlanacaktır. Bu aydınlanmayı sağlayan, yüzün canlı görünmesini sağlayan en önemli makyaj malzemesi de rujdur. Eğer ten renginize uygun olan ruj tonlarını biliyorsanız bu güzelliğinizi ortaya çıkarabiliyorsunuz demektir. Yazın sihirlerinden biri de bronz tene sahip olabilme şansı... Bronzlaşmak, güneşin tadını çıkarmak yazın bizlere sunduğu güzelliklerdir. Güneşlenmeyle bronzlaşan ciltler daha canlı, güzel bir görünüme ulaşır. Peki bronz tene hangi renk rujlar uygulanmalı?

Bronz tene makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de cildin temizlenip nemlendirilmiş olması gerekmesidir. Yazın kendisi genç, enerji ve dinamikliği simgelediğinden sıcak ve parlak renkteki rujlar bronz tenlilerin vazgeçilmezi olmalıdır. Yazın renkli gecelerinin coşkusuyla, heyecanıyla, rengarenk yazlık kıyafetlerle mükemmel bir uyum yakalarsınız. Eğer renkli de bir kişiliğe sahipseniz sıcak ve parlak tonlar hem sizin ruhunuzu yansıtacak hem de şık görünmenizi sağlayacaktır. Şeftali, pembe, mandalina, kayısı tonları gündüz tercih edebilceğiniz renklerken gece sürülen bordo tonlarında rujlar sizi seksi gösterecektir.

Bronz tende ruj kullanımı doğal ve aynı zamanda belirgin olmalıdır. Dudak etrafına çekeceğiniz kalem dudağımıza süreceğimiz rujla kontrast renkte olmalıdır. Ancak dudak kalemi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey dudağın doğal yapısını bozmadan, ince hat şeklinde çekilmelidir. Yazın soft, günlük renkler tercih edilmelidir. Gece kırmızı tonları kullanılabilir. Eğer dudaklarınız kuru veya çatlaksa parlatıcı sürmenizde fayda var. Mat ruj kullanımından sonrada parlatıcı sürülebilir bu sayede rujun kalıcılığını da arttırmış olursunuz.

Bronz tende ruj rengi seçiminde yapılan hatalardan biri de rujun renginin tenimizle aynı renkte olmasıdır. Çünkü bu yüzünüzün solgun, ifadenizin donuk görünmesine sebep olur. Yazın o  cıvıltısını yansıtmak istiyorsanız sıcak renkler vazgeçilmeziniz olmalı. Ve tabi iki parlatıcılar da dahil...  Eğer sıcak renklerden turuncuyu seven biriyseniz kesinlikle favori rujunuz bu renk tonları olmalı.