Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Boyfriend Jean Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ

Boyfriend Jean Nasıl Kombinlenir?

Son yılların moda parçaları arasında rahat ve şık oluşlarıyla yerini alan boyfriend jeanler sadece kış aylarının değil aynı zamanda yaz aylarının da favori kombin kıyafetlerinden biridir. Boyfriend pantolonların öne çıkan en belirgin özelliği rahat olması nedeniyle özgürlüğü ifade ediyor olmasıdır.

Boyfriend tarzda pantolonları diğer parçalarla kombinlemeden önce nasıl bir hava yaratılmak isteniyorsa bu noktada netlik yakalanmalıdır. Feminen bir hava yaratmak isteniyorsa farklı parçalar ön plana çıkarılmalı, bununla birlikte maskülen bir hava için daha spor ve unisex parçalar seçilmelidir.

Boyfriend pantolonların tercih edilme nedeni olan rahatlık ve özgür bakışın ön plana çıktığı bir tarz için boyfriend pantolonlar salaş üstlerle kombinlenmelidir. Bu pantolonlar dikkat çekici özellikte olduğu için seçilecek üstler fazla detaydan uzak olmalı, olabildiğince sade görünmelidir.

Özgürlükçü tarzı yansıtan bir kombinde salaş bluzlar ve oxford ayakkabılar değişik çizgilere sahip şapkalar, mevsimine göre siyah, gri, ekru ya da taş rengi berelerle tamamlanmalıdır. Buna ek olarak şallar da bu tarzı tamamlayan parçalar olarak ön plana çıkar.

Boyfriend pantolonlarla maskülen kombinler

Boyfriend pantolonlarla yapılacak kombinlerde maskülen tarz hedefleniyorsa bütünlüğün sağlanması için oxford tarzı ayakkabılar ya da rahatlığın sembolü olan babet ayakkabılar tercih edilmelidir.

Bu tarzın tamamlayıcı parçası spor görünümlü ve uzun saplı çantalardır. Eğer ayakkabıda deri tercih edilmişse çantada da deri kullanılmalı, bununla birlikte ayakkabıda tercih süetten yanaysa çantada da süet ön plana çıkmalıdır.

Boyfriend pantolonlar sadece maskülen oluşu ve rahatlığı nedeniyle tecih edilmez. Bu pantolonlarla feminen görünmek de mümkündür. Bunun en kolay yolu boyfriend pantolonları topuklu ayakkabı ya da bootie (kısa pantolon) kullanarak kombinlemektir.

Boyfriend pantolonlar jean oldukları için her renkle kolayca bütünlük sağlama özelliğine sahiptir. Bu anlamda topuklu ayakkabı ya da bootie seçerken sınırsız renk skalasından faydalanmak mümkündür. Farklı ve çarpıcı bir hava için boyfriend pantolonlarla rengarenk topuklular kullanılabilirken daha cool bir tarz için siyah ya da kahverengi vazgeçilmez tonlardır. 

Boyfriend jean kombinleriyle ilgili detaylı bilgiyi Boyfriend Jean Nasıl Giyilir? yazısından okuyabilirsiniz.