Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Bisiklet Yaka Nasıl Giyilir?

uday orhan Bisiklet Yaka Nasıl Giyilir?

Bisiklet yakalı trikolar, doğru kullanıldığında ve doğru aksesuarlarla tamamlandığında sizi hoş bir görünüme kavuşturuyor. Peki bu bisiklet yakayı kimler kullanmalı ve nelerle tercih edilmeli?

Eğer uzun bir boynunuz varsa, küçük suratlı iseniz veya küçük göğüsleriniz ve eğimli omuzlarınız varsa bisiklet yaka sizin için doğru bir tercihtir. Uzun boylu fakat yapılı olmayanlar için de bisiklet yaka iyi bir alternatiftir. Bisiklet yakalar gözleri omuzlarınızın üstüne çeker. Eğer vücudunuz armut biçimindeyse de bisiklet yakalı elbiseleri de tercih ederek vucüdunuzun kıvrımlarını vurgulayabilirsiniz.

Bisiklet yaka zor giyilen bir modeldir. Fakat ufak ipuçlarıyla kendinize uygun gayet hoş modeller oluşturabilirsiniz. Örneğin, erkekler için kanvas pantalonlar ve boğaz kısmı hafif açık olan bisiklet yakalı triko ve kazaklarınızın altına gömlek giyerek günlük bir şıklık yakalayabilirsiniz. Eğer trikonuz düz bir renkse içinize ekose desenlerde bir gömlek seçip veya tam tersi kot gömleklerle de görünümünüzü oluşturabilirsiniz.

Döpiyes takımların içine giyilen bisiklet yakalı trikolar da sizi iş şıklığına ulaştırabilir. Eğer bisiklet yakalı trikonuzun üstüne bir büyük kolye kullanmak tercih ederseniz de, trikonuzun üstüne takabilirsiniz. Zira küçük zincir kolyeler bisiklet yakalar için pek uygun bir aksesuar değildir.