Birikim Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Tayfun Kara Birikim Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Görünürde, bir birikim hesabına para yatırmak normal bir hesaba para yatırmaktan çok da farklı değildir. Ancak, bankalar birikim hesaplarına para transferlerini teşvik edici ve kolaylaştırıcı bir takım hizmetler sunmaktadır.

Geleneksel Para Yatırma Yöntemleri
Birikim hesabına para yatırmanın en basit yolu, bir mevduat formu doldurarak para veya çekinizi banka şubesindeki vezneye teslim etmektir. Mevduat formunda ya vadesiz hesabınızın ya da birikim hesabınızın numarası istenecektir. Aynı zamanda, birikim hesabınıza ATMlerden de nakit veya çek olarak para yatırabilmeniz mümkündür. Buna ek olarak, birçok banka bir akıllı telefon aracılığıyla kullanabileceğiniz uygulamalar sayesinde, onayladığınız bir talimatın resmini çekerek birikim veya vadesiz hesabınıza para yatırmanıza olanak sağlamaktadır.

Ek Transfer Seçenekleri
Maaşınızın bir kısmının doğrudan birikim hesabınıza yatırılmasını da tercih edebilirsiniz. Bu işlemde, maaşınızın ne kadarını vadesiz veya birikim hesabınıza ayıracağınıza karar veriyorsunuz. İnternet bankacılığı hizmetleri saniyeler içerisinde vadesiz hesabınızdan birikim hesabınıza doğrudan para transferi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca, birikim hesabınıza aylık otomatik transferler de ayarlayabilirsiniz. Bankalar bazen bağlantılı birikim hesabı ve otomatik transfer ayarları olan ücretsiz vadesiz hesap hizmetleri sunabilmektedir.