Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Bikini Üstüne Ne Giyilir?

Selten Cankaya
Bikini Üstüne Ne Giyilir?

Yaz aylarında plajlarda göz alıcı mayo ve bikinilerle salınmak kadar mayolar üzerine giyilen kıyafetler de önem taşır. Son zamanlarda plaj kıyafetleri onlarca seçenek ve modelde vitrinleri süslüyor. Seçilen plaj kıyafetinde dikkat edilecek konulardan biri de, vücut tipine göre karar vermektir. Aynı zamanda gidilen ortamın da kıyafet seçiminde önemi vardır. Plaj partisine gidilirken daha göz alıcı ve şık kombinler yapılabilirken deniz kenarında daha sade ve kolay kombinler kullanılabilir.

Bikini Üstüne Ne Giyilir?

Plaj partileri veya eğlenceli aktivitelere katılmak plaj kıyafetlerinin özenli seçilmesini gerektirir. Güzel bir bikini ve mayo üzerine uyumlu renklerde veya beyaz renkte seçilecek uzun askılı elbiseler beline takılan otantik bir kemerle hoş bir görüntü sağlar. Ayakkabı olarak bilekten bağlı sandaletler kombini tamamlar.

Yat gezisi için ise, uzun keten elbiseler veya kısa gömlek elbiseler şık bir görüntü yaratır. Ayrıca mercan ve turkuaz renginde takılan takılar ve panama şapkalarla kombin havalı hale getirilebilir. Hasır çantalar da bu tip kombinlere eşlik edebilir. Bunun yanında keten portföy tipi çanta ve clutchlar da kullanışlı modellerdendir.

Bikini üstüne giyilebilen kıyafet seçeneklerinden biri de renk renk pareolardır. Pareolar en eski plaj kıyafetlerinden biridir. Aynı zamanda çok çeşitli bağlama şekilleri ile değişik tarzlarda kullanılabilme imkanı da sağlar. Pareounun iki ucu boyundan bağlanıp elbise haline getirilerek kullanılabildiği gibi, göğüs kısmında tutturulan pareolar da elbise şeklinde hoş bir görüntü sağlar.

İnce askılı ve uzun keten veya pamuklu plaj elbiseleri son zamanlarda sıkça kullanılan parçalardandır. Şık bir şapka veya bandana ile plajlarda farklı bir tarz yaratılabilir.

Şortlar mayo veya bikini üzerinde spor bir hava yaratır. Bu tür kombinler altına, parmak arası terlikler hoş duracaktır. Beyaz şort da yanık tende hoş bir görüntü sağlar.

Son zamanların bir diğer trend parçası ise kaftanlardır. Bikini veya mayo üzerine giyilen kaftanlar, kişiye otantik ve sofistike bir hava katar. Şık plaj partileri, havuz partileri veya yat gezilerinde kaftanlar, şık sandaletler ve uygun takılarla kombinlendiğinde göz alıcı bir tarz yaratılmış olur.