Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yıldız İnci Ayağ Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Beyaz renk nerede kullanılırsa kullanılsın saflık ve temizliğin simgesidir. Bulunduğu mekanı olduğundan daha aydınlık, daha ferah ve ışıltılı göstermek konusunda da oldukça beceriklidir. Bu artıların tümünü birden yemek odası dekorasyonunda kullanmak, yapacağınız en akıllıca iş olacaktır. Bu sayede yemek yenen mekanı ferah bir görünümle dolduracağınz gibi nezih bir mekan yarattığınız için tercih edilen, memnuniyet duygusu oluşturduğunuz bir mekan oluşturmuş olacaksınız.

Beyaz yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Yemek odasının ışıltılı modern bir görünüm sunması için beyaz renk sizin için paha biçilemez bir yardımcıdır. Yemek odanızı salonun içinde beraber dekore etmeyi düşünüyorsanız tarzların birbirini tamamlamasına özen gösterin. Yani salonunuzun bütünü klasik ya da avam bir tarz sunuyorsa yemek takımınızın da bu tarzı yansıtması lazım ki arada bir tezat oluşmasın. Yine modern tarz bir salon tasarımınız varsa yemek masanız ve sandalyeleriniz de modern tarzı yansıtmalıdır.

Yemek odanız yeterinde büyük değilse bazı küçük hilelere ihtiyacınız var demektir. Örneğin biraz daha büyük bir görünüm sunmak için kare ya da dikdörtgen masa yerine oval şekillere sahip beyaz masalar tercih etmelisiniz. Aynı zamanda beyaz oval masayı büyük boy yerine daha küçük boylarından tercih ederek odanın büyüklük etkisini maksimum boyutlarda yansıtabilirsiniz.

Kimileri bembeyaz bir etkiye sahip mekan dekorasyonundan pek haz etmez. Siz de bu düşüncedeyseniz beyazın ağırlıkta olduğu ama beyazı destekleyen yan renklerden faydalanabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu etkiyi yaratmak için beyaz yemek odanızın masasını ve sandalye iskeletini beyaz tercih edip sandalyelerdeki oturma ve yaslanma kısmında renk kullanmaya çalışın. Ancak beyazın etkisini kaybetmemesi için bu kısımlarda fazla çarpıcı renklere yönelmeyin, aksine daha soft renkler kullanın.

Beyaz yemek odanızın etkisini arttırmak için bembeyaz masa ve sandalyelerinizi siyah mumluklarla vurgulayabilir, beyazı bu şekilde daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Beyaz yemek odanızda siyahtan yardım alırsanız daha klasik, kalıp bir dekorasyon yaratmış olursunuz. Bununla birlikte daha modern çizgilere sahip bir yemek odası yaratmak için beyazı turkuazla tamamlamayı deneyin.